kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

19.07.2019 | Tisková konference - Karcinom z merkelových buněk

INFORMACE O KONÁNÍ TISKOVÉ KONFERENCE NA TÉMA:
„VĚTŠÍ STRAŠÁK NEŽ MELANOM. KARCINOM Z MERKELOVÝCH BUNĚK“

Tisková konference se uskuteční
v hotelu Jalta na Václavském náměstí č. 15, Praha 1, ve čtvrtek  1. srpna 2019
od 10:00 do 11:00 hodin.

Tisková konference proběhne za účasti:

• Prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA, přednosty Dermatovenerologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy
  • Prof. MUDr. Aleše Ryšky, PhD., přednosty Fingerlandova ústavu patologie Fakultní nemocnice Hradec Králové
  • Lucie Protivínské, pacientky

Tisková konference navazuje na téma melanomu a pravidelnou preventivní akci „Stan proti melanomu“.

Karcinom z Merkelových buněk je agresivní forma rakoviny kůže. Riziko vzniku karcinomu z Merkelových buněk zvyšuje dlouhodobá expozice slunečnímu světlu a narušená funkce imunitního systému, která může souviset s vyšším věkem, některými onemocněními nebo podáváním imunosupresivních léků. U většiny karcinomů z Merkelových buněk byla zjištěna také virová infekce. Karcinomy z Merkelových buněk mohou být vyléčitelné, pokud jsou zjištěny a léčeny v časném stadiu.

Svoji účast potvrďte, prosím, do 29. července na emailovou adresu hana.vranova@fnkv.cz

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení

05.12.2023 | Návštěva Mikuláše ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady