Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Aktuality

17.06.2019 | Světový den bez tabáku

Při příležitosti Světového dne bez tabáku, který každoročně vyhlašuje dne 31.5. Světová zdravotnická organizace jako součást kampaně proti kouření, které dnes v ČR představuje jedno z nejvýznamnějších rizik, se dne 31.5.2019  konala v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (dále FNKV) osvětová akce pro širokou veřejnost, pacienty a zaměstnance.  Tímto dnem se také připomněl všem význam prevence v boji proti kouření.

FNKV  je Nekuřáckou nemocnicí a význam šířit povědomí prevence a léčby závislosti na tabáku je její prioritou.

Akce byla organizována týmem pro podporu zdraví FNKV, konkrétně za Centrum pro závislé na tabáku a za Společnost léčby závislosti na tabáku, Mgr. Ilonou Bartošovou a Mgr. Evou Roubíčkovou pod záštitou náměstkyně ošetřovatelské péče a řízení kvality zdravotní péče PhDr. Libuše Gavlasové, MBA. Pozvání přijala opět zástupkyně Johnson & Johnson s.r.o., která nabízela přípravky náhradní nikotinové terapie s informacemi o jejich použití.

Kuřáci i bývalí kuřáci, kterých bylo necelých sto, si měli možnost zjistit intenzitu svého kouření – tzn. množství oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu přístrojem Smooklizer a míru závislosti na nikotinu vyplněním Fagerströmového testu. Ti, kteří měli zájem a chtějí přestat kouřit, dostali erudované informace o možnostech léčby a návštěvy Centra pro závislé na tabáku. K dispozici měli i širokou škálu letáků a brožur, materiálu o přípravcích možné pomoci při odvykání kouření, doporučení a kontakty na Centrum pro závislé na tabáku.
Nechyběl ani dárek pro všechny, kteří se nebáli projevit zájem o informace.

Po celém areálu nemocnice přispěli svou aktivitou oslovovat veřejnost a pacienty s nabídkou letáků studentky 3. LF UK.

Fotogalerie - ZDE

Mgr. Ilona Bartošová
Centrum pro závislé na tabáku

Aktuální informace

17.05.2024 | Zajištění voleb do evropského parlamentu ve FNKV

Podle čl. 63 odst. 2 Ústavy České republiky a § 3 odst. 2 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, v souladu s čl. 11 odst. 2 Aktu o za...

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení
Copyright © 2010 - 2024 FNKV