kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Aktuality

02.02.2015 | SESTRA VINOHRADSKÉ NEMOCNICE PANÍ DANA PILÁTOVÁ JE FINALISTKOU SOUTĚŽE SESTRA ROKU

Dovolujeme si Vás informovat o velkém úspěchu naší milé kolegyně paní Dany Pilátové v rámci jubilejního 15. ročníku soutěže Sestra roku, která je každoročně organizovaná Vydavatelstvím Mladá fronta.

Paní Dana Pilátová, zaměstnankyně I. interní kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, se stala finalistkou této soutěže a bude jí na slavnostním galavečeru dne 17. 3. 2015 v prostorách Hudebního divadla Karlín udělena mimořádná cena redakce časopisu Zdravotnictví a medicína: „Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství“.

Součástí této akce je rovněž ocenění, pro které hlasuje široká veřejnost s názvem „Sestra mého srdce“. Vítěze této kategorie lze vybírat ze sedmi finalistů všech vyhlašovaných kategorií. Nezapomeňte proto dát hlas paní Daně Pilátové prostřednictvím webových stránek www.sestramehosrdce.cz

Paní Dana Pilátová v roce 1966 odmaturovala na Střední zdravotnické škole v Klatovech. Ještě v témž roce se přestěhovala za manželem do Prahy a nastoupila zde jako všeobecná sestra na II. interní kliniku vinohradské nemocnice. Vinohradské interně věnovala celý svůj profesní život. Prošla zde standardními odděleními a díky svým odborným znalostem i lidským vlastnostem zaučovala nové a nové absolventky, její školou prošlo i mnoho dnešních staničních sester. Poslední dvě desítky let paní Pilátová pracuje na příjmové ambulanci. V roce 2010 přestoupila na I. interní kliniku a dosud pracuje na Centrálním příjmu interních klinik. Příjem tak velké nemocnice je mimořádně stresující, při práci tady se doslova nezastavíte, přesto Dana stále dělá na trojsměrný provoz. Její práce s nemocnými byla a dosud je vždy empatická a pečlivá, ona sama je velmi obětavý člověk a práce s lidmi je její srdeční záležitostí. Stejně jako k pacientům je Dana vstřícná i ke kolektivu sester a lékařů. Je oblíbená pro svoji stále dobrou náladu, pro přesné pojmenování problémů, pro způsob vedení hovoru s pacienty i jejich příbuznými. Je to praktik, který dokáže vzít problém a proměnit stížnost v poděkování. Její upřímnost, poctivost a pravdivost si stále nachází cestu k nemocným. Není náhodou, že sestra Dana má přezdívku Sokolík.

Paní Daně Pilátové blahopřejeme k získání „Čestného ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství“ a přejeme další úspěch v kategorii „Sestra mého srdce“.

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FN Královské Vinohrady

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení

05.12.2023 | Návštěva Mikuláše ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady