Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Aktuality

28.04.2020 | Restart Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v situaci povoleného rozšiřování neakutní péče

Dostáváme spousty dotazů, zda se v naší nemocnici již ordinuje, operuje a za jakých podmínek.

Ano, od tohoto týdne obnovujeme standardní provoz na všech pracovištích naší nemocnice a opět jsme začali plánovat neakutní výkony. Jaké jsou nejdůležitější body týkající se této problematiky.

  1. Návštěvy na odděleních pro vaši bezpečnost zatím neprobíhají.
  2. Přítomnost matek u hospitalizovaných dětských pacientů je i nadále možná. Jedná se zejména o Kliniku dětí a dorostu a Kliniku popáleninové medicíny.
  3. Snažíme se umožnit tatínkům přítomnost u porodu. Ten pak probíhá v odděleném prostoru.
  4. Naše nemocnice je společně s 3. lékařskou fakultou zaměřena na prevenci (onkologie, diabetes či kardiologie), která je mnohem úspěšnější než léčení pokročilých stádií choroby, a proto se i tuto oblast snažíme vrátit do původního rozsahu.
  5. Chirurgická pracoviště rozšiřují spektrum výkonů o plánované operace, které po dobu nouzového stavu neprobíhaly.
  6. I nadále zůstává v provozu drive-in vyšetřovací stan na diagnostiku nového typu koronaviru pomocí PCR. Pro omezení šíření infekce odběry provádíme přes otevřené okénko vašeho automobilu. Denní kapacita tohoto vyšetření je aktuálně přes 80 míst. Podle potřeby ji navyšujeme. Jsme jedním z prvních pracovišť, která vám jako samoplátcům pro cestu resp. návrat ze zahraničí vystaví potřebné potvrzení o negativním testu v angličtině a němčině.
  7. Na COVID-19 nezapomínáme a nadále provozujeme až 4 triážní pracoviště, kde všechny pacienty předem vyšetříme. Bez triáže zatím stále nelze vstupovat na jednotlivé kliniky.
  8. Naše nemocnice má rezervovány stále lůžkové kapacity pro pacienty s podezřením na infekci SARS- CoV-2, pro potvrzené případy i pro všechny ostatní nemocné, kteří jsou COVID-19 negativní.
  9. Ochranných pomůcek máme v současnosti díky centrálním dodávkám dostatečné množství. Umíme si je i vyrobit (příkladem jsou nanoroušky z přístroje Nanospider).
  10. Jsme rádi, že nás podporujete. Ať už ve formě přísunu kalorií, kofeinu, vitamínů, přístrojů, karavanů, automobilů pro naše zaměstnance nebo ochranných prostředků profesionálních i z domácích šicích strojů. Vám všem je určen děkovný koncert Mira Žbirky, který se bude konat ve čtvrtek 14.5.2020 od 19 hodin v parku naší nemocnice. Kapacita parku je omezená a pravidla proti shromažďování většího počtu lidí stále přísná. Proto bude pohodlnější ho sledovat v živém vysílání na Českém rozhlasu Radiožurnál a budeme ho i streamovat na sociálních sítích.

Aktuální informace

31.03.2023 | Nekrolog Doc. Jaroš

Dne 21.3.2023 zemřel doc. Jaroš. Pár slov tak o něm sepsal přednosta interní kliniky: "Po krátké nemoci v 92 letech zemřel doc. MUDr. Milan Jaroš, CSc., náš vzácný kolega, kte...

19.01.2023 | Volby prezidenta republiky 2023 II. kolo

Informace k volbám prezidenta republiky  II. kolo voleb prezidenta republiky se ve FNKV uskuteční dne 27. ledna 2023 /pátek/      od 14.00 do 22.00 hod. dne 28. ledna...
Copyright © 2010 - 2023 FNKV