Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

28.04.2020 | Restart Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v situaci povoleného rozšiřování neakutní péče

Dostáváme spousty dotazů, zda se v naší nemocnici již ordinuje, operuje a za jakých podmínek.

Ano, od tohoto týdne obnovujeme standardní provoz na všech pracovištích naší nemocnice a opět jsme začali plánovat neakutní výkony. Jaké jsou nejdůležitější body týkající se této problematiky.

  1. Návštěvy na odděleních pro vaši bezpečnost zatím neprobíhají.
  2. Přítomnost matek u hospitalizovaných dětských pacientů je i nadále možná. Jedná se zejména o Kliniku dětí a dorostu a Kliniku popáleninové medicíny.
  3. Snažíme se umožnit tatínkům přítomnost u porodu. Ten pak probíhá v odděleném prostoru.
  4. Naše nemocnice je společně s 3. lékařskou fakultou zaměřena na prevenci (onkologie, diabetes či kardiologie), která je mnohem úspěšnější než léčení pokročilých stádií choroby, a proto se i tuto oblast snažíme vrátit do původního rozsahu.
  5. Chirurgická pracoviště rozšiřují spektrum výkonů o plánované operace, které po dobu nouzového stavu neprobíhaly.
  6. I nadále zůstává v provozu drive-in vyšetřovací stan na diagnostiku nového typu koronaviru pomocí PCR. Pro omezení šíření infekce odběry provádíme přes otevřené okénko vašeho automobilu. Denní kapacita tohoto vyšetření je aktuálně přes 80 míst. Podle potřeby ji navyšujeme. Jsme jedním z prvních pracovišť, která vám jako samoplátcům pro cestu resp. návrat ze zahraničí vystaví potřebné potvrzení o negativním testu v angličtině a němčině.
  7. Na COVID-19 nezapomínáme a nadále provozujeme až 4 triážní pracoviště, kde všechny pacienty předem vyšetříme. Bez triáže zatím stále nelze vstupovat na jednotlivé kliniky.
  8. Naše nemocnice má rezervovány stále lůžkové kapacity pro pacienty s podezřením na infekci SARS- CoV-2, pro potvrzené případy i pro všechny ostatní nemocné, kteří jsou COVID-19 negativní.
  9. Ochranných pomůcek máme v současnosti díky centrálním dodávkám dostatečné množství. Umíme si je i vyrobit (příkladem jsou nanoroušky z přístroje Nanospider).
  10. Jsme rádi, že nás podporujete. Ať už ve formě přísunu kalorií, kofeinu, vitamínů, přístrojů, karavanů, automobilů pro naše zaměstnance nebo ochranných prostředků profesionálních i z domácích šicích strojů. Vám všem je určen děkovný koncert Mira Žbirky, který se bude konat ve čtvrtek 14.5.2020 od 19 hodin v parku naší nemocnice. Kapacita parku je omezená a pravidla proti shromažďování většího počtu lidí stále přísná. Proto bude pohodlnější ho sledovat v živém vysílání na Českém rozhlasu Radiožurnál a budeme ho i streamovat na sociálních sítích.

Aktuální informace

23.06.2022 | Pozor na podvodné telefonáty

Objevily se snahy o vylákání finančních prostředků pod záminkou "sbírky na popálené děti zaštiťované FNKV" z telefonního čísla 226 299 551 FNKV žádnou s...

17.05.2022 | Lineární urychlovač a CT simulátor

Dne 25.4. byl oficiálně spuštěn provoz lineárního urychlovače a CT-simulátoru. „Onkologická klinika tak navazuje na tradici excelentní radioterapie a uvádí do provozu další špičk...
Copyright © 2010 - 2022 FNKV