Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

17.08.2015 | Podpořte projekt „Pár minut pro život“ a staňte se dárcem krve

I tento rok rádio Kiss 98 připravilo charitativní projekt Pár minut pro život, který se zaměřuje na získání nových dárců krve. 9. ročník této charitativní akce proběhne v týdnu od 17. - 21. srpna 2015 ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV).

Akce, která má za úkol pomoci krevnímu centru vypořádat se s ubývajícím počtem bezplatných dárců krve všech krevních skupin, přilákala loňský rok bezmála 4 desítek nových dárců a několik stovek dárců pravidelných. Přidejte se letos i vy k těm odvážným a pomozte nám rozšířit registr bezplatných dárců.

Zveme všechny prvodárce od 17. 8. do 21. 8. 2015 na transfuzní oddělení FNKV, kde Vás uvítají Kisspatrolky a poděkují malým dárkem za podporu projektu Pár minut pro život. Věnujme pár minut svého času a možná tím další den někomu zachráníme život!

Projekt, který má za úkol pomoci krevnímu centru vypořádat se s ubývajícím počtem bezplatných dárců krve všech krevních skupin. Projekt přilákal minulý rok 33 prvodárců. Celkem do nemocnice zavítalo 371 dárců.

Darovat krev v ČR může každá zdravá osoba ve věku 18 - 65 let, jako prvodárci se přijímají osoby do 60ti let. Dárce nemusí být občan ČR, ale měl by zde mít alespoň dlouhodobý pobyt a v každém případě s ním musí být možná dobrá komunikace v češtině. Musí se prokázat platným občanským průkazem (mimořádně pasem), musí být v ČR pojištěn - nejen na neodkladnou péči.

Drobná omezení, spojená s přípravou na odběr, se týkají převážně stravování a měla by začít platit 16 hodin před předpokládaným odběrem. Den před odběrem, ani v den odběru se nedoporučuje zátěžové cvičení ve Fitnesscentru, může zkreslit některé hodnoty testů. Stejně ale může působit i hladovění!

Projekt začíná v pondělí 17. srpna a potrvá do pátku 21. srpna na transfůzním oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Pondělí, úterý, středa a čtvrtek od 7:00 do 12:00. Pátek od 7:00 - 11:00

Aktuální informace

07.12.2021 | Ocenění Česká hlava míří do Kardiocentra FNKV

Ocenění Česká hlava za nejlepší patenty a objevy českých vědců v letošním roce byla vyhlášena na slavnostním galavečeru 5.12.2021. Za výzkum prevence cévní mozkové příhody u p...

23.11.2021 | Možnosti odběrů na COVID-19 ve FNKV

Testování na COVID-19 ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady LZE POUZE NA ZÁKLADĚ ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁVKY zde Telefonicky ani osobně se objednat nelze. Pokud v systému nenajdete volné m...
Copyright © 2010 - 2021 FNKV