Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

14.09.2020 | Odběrová místa COVID-19 ve FNKV

Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady jsou dvě odběrová místa COVID-19.

  • Z ul. Šrobárova je odběrové místo COVID-19 Drive In, které je určeno pouze pro vyšetření z automobilu. Tento provoz je rozdělen na denní a večerní provoz.
  • ul. Ruská je odběrové místo COVID-19 Stan pro pěší, který je určen pouze pro pěší.

Odběrové místo COVID-19 Stan pro pěší je umístněné mimo areál FNKV u spodní brány a dostupné pouze z ulice Ruská (nedostupné přes areál nemocnice). Doprava: Metrem zastávka Strašnická a dále pěšky (13 min. chůze) do ulice Ruská. Autobusem č. 175 zastávka Pod Rapidem (5 min. chůze) nebo Murmanská (3 min. chůze). Tramvají č. 7 zastávka Průběžná (10 min. chůze).

Odběrové místo COVID-19 Drive-in, ul. Šrobárova je umístěn na chodníku mezi vrátnicí SZÚ (Šrobárova 48) a FNKV (Šrobárova 50) ve směru z centra Prahy. Sledujte dopravní značení, nevjíždějte do areálu nemocnice.

K odběru na koronavirovou infekci je nutné mít elektronickou nebo vytištěnou žádanku. S ohledem na bezproblémový provoz obou odběrových míst, zejména vozidel ve Šrobárově ulici, je nutné se předem elektronicky objednat na webu FNKV na stránce:

https://objednavky.fnkv.cz/index.php?ID_kliniky=29.%20Telefonicky

Telefonicky ani osobně se objednat nelze. Pokud v systému nenajdete volné místo, je již vyčerpána kapacita laboratoře a je třeba se objednat na další den.

Obě odběrová místa nabízí možnost odběru na COVID-19 pro samoplátce, na vlastní žádost bez doporučení za celkovou cenu 1756 Kč (celková cena za testování se skládá z ceny za odběr biologického materiálu – 82 Kč, izolace RNA – 760 Kč a PCR – 914 Kč).
Součástí ceny je vydání laboratorního výsledku v česko-anglické verzi (NENÍ POTVRZENÍ OD LÉKAŘE).

Spolupracující laboratoře nemocnice Scimed Biotechnologies s.r.o., IČO: 06971199, která provádí laboratorní vyšetření odebraných vzorků nabízí:
Za příplatek 500 Kč je možné váš vzorek zpracovat v přednostním režimu EXPRESS - při odběru do 11. hodiny dopoledne obdržíte výsledky elektronicky následující den, při pozdějším odběru je vzorek přednostně zpracován následující den.
Balíček TRAVEL za 2500 Kč obsahuje přednostní zpracování vzorku a vydání lékařského potvrzení o negativitě na mezinárodním formuláři (česky a anglicky), nutném pro cestování do zemí požadujících test na COVID-19. Na potvrzení je rovněž možné uvést specifické údaje (např. číslo cestovního dokladu) vyžadované konkrétními státy - nutné uvést při odběru.  

Vámi zvolenou variantu testování sdělíte při odběru personálu provádějícímu odběr vzorků.

Platba je možná pouze platební kartou. V objednávkovém elektronickém systému je NUTNÉ zaznamenat: SAMOPLÁTCE – ANO!

Odebrané vzorky z vyšetření jsou předávány ke zpracování do laboratoře – doba zpracování se odvíjí od množství odebraných vzorků, výsledky obdržíte zpravidla do 48 hodin.

Po jejich zpracování jsou výsledky vyšetření předávány klientům, odebíraným v Odběrových stanech, formou sms zpráv.

V případě potřeby dalších informací nás kontaktujte emailem na adrese dotazycovid19@fnkv.cz

Nejčastěji kladené dotazy v souvislosti s odběry a laboratorním vyšetřením COVID-19 ZDE (PDF)

 

Aktuální informace

18.09.2020 | ZÁKAZ NÁVŠTĚV VE FNKV

V návaznosti na aktuální vývoj epidemie COVID - 19 v Praze a Středočeském kraji se vedení FNKV rozhodlo přistoupit k zákazu návštěv v naší fakultní nemocnici. Opatření se tý...

14.09.2020 | Odběrová místa COVID-19 ve FNKV

Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady jsou dvě odběrová místa COVID-19. Z ul. Šrobárova je odběrové místo COVID-19 Drive In, které je určeno pouze pro vyšetření z autom...
Copyright © 2010 - 2020 FNKV