Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

30.01.2021 | Odběrová místa COVID-19 ve FNKV

Testování na koronarovirus (COVID-19) ve Fakultní nemocnici Královské VINOHRADY LZE POUZE NA ZÁKLADĚ ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁVKY zde


Preventivní antigenní testování k průkazu SARS-CoV-2 pro OBYVATELE, ul. Ruská

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ OBYVATEL se provádí POUZE na Odběrovém místě COVID-19 v ul. Ruská a je určeno pouze pro pěší zájemce.
Odběrové místo COVID-19 pro pěší se nachází mimo areál FNKV u spodní brány a dostupné je pouze z ulice Ruská (nedostupné přes areál nemocnice). Doprava: Metrem zastávka Strašnická a dále pěšky (17 min. chůze) do ulice Ruská. Autobusem č. 175 zastávka Pod Rapidem (8 min. chůze) nebo Murmanská (3 min. chůze). Tramvají č. 7 zastávka Kubánské náměstí (8 min. chůze).


Testy jsou prováděny na základě vystavené elektronické žádanky – tuto žádanku vystavují pracovníci v našem odběrovém místě. Odběr včetně vyhodnocení trvá cca 20 minut. Odběr je prováděn POUZE na základě elektronického objednání. zde

•    Vyšetření se neprovádí u osob, které v posledních 90ti dnech měli pozitivní výsledek PCR testu a byli v izolaci.
•    Vyšetření se neprovádí u osob, které měli v posledních 3 dnech negativní výsledek PCR testu.

Telefonicky ani osobně se objednat nelze. Pokud v systému nenajdete volné místo, je již vyčerpána kapacita laboratoří a je třeba se objednat na další den.


 
Odběr na PCR, ul. Šrobárova

Odběr na PCR je prováděn POUZE z ul. Šrobárova odběrové místo COVID-19 Drive In, které je určeno pouze pro vyšetření z automobilu.
Odběrové místo COVID-19 Drive-in se nachází na chodníku mezi vrátnicí SZÚ (Šrobárova 48) a FNKV (Šrobárova 50) ve směru z centra Prahy. Sledujte dopravní značení, nevjíždějte do areálu nemocnice.

Vyšetření na koronavirovou infekci je prováděno buď na základě indikace praktickým lékařem či Krajskou hygienickou stanicí – v tomto případě je nutné mít žádanku k odběru – a to v elektronické podobě (E-žádanka evidována v elektronickém systému). V případě, že se rozhodnete podstoupit vyšetření bez ordinace lékaře – jako samoplátce, žádanku k vyšetření mít nemusíte.
Odběr na PCR je možné podstoupit výhradně na základě elektronické objednávky, která je dostupná na webových stránkách FNKV: zde

Telefonicky ani osobně se objednat nelze. Pokud v systému nenajdete volné místo, je již vyčerpána kapacita laboratoří a je třeba se objednat na další den.

Odebrané vzorky z vyšetření jsou předávány ke zpracování do laboratoří – doba zpracování se odvíjí od množství odebraných vzorků, výsledky obdržíte zpravidla do 48 hodin.

Po jejich zpracování jsou výsledky vyšetření předávány klientům, odebíraných v Odběrových stanech FNKV, formou SMS zpráv.

 

Odběry samoplátců denní provoz

Odběrové místo COVID-19, Drive In, ul. Šrobárova nabízí možnost odběru samoplátců pouze jako STANDARDNÍ vyšetření.

STANDARDNÍ vyšetření se provádí na vlastní žádost, bez doporučení lékaře či Hygienické stanice, za celkovou cenu 1510 Kč (celková cena za testování se skládá z: ceny za odběr biologického materiálu – 200 Kč a vyšetření - 1310 Kč).

Platba je možná pouze platební kartou. V objednávkovém elektronickém systému je NUTNÉ zaznamenat: SAMOPLÁTCE – ANO! Do objednávkového systému je nutné dále do poznámky zaznamenat, zda je požadován certifikát či Lékařské potvrzení pro vycestování, zda je potvrzení požadováno v anglickém jazyce, a zda je požadován daňový doklad.

V případě potřeby dalších informací nás kontaktujte emailem na adrese: dotazycovid19@fnkv.cz

 

Nejčastěji kladené dotazy v souvislosti s odběry a laboratorním vyšetřením COVID-19 - ZDE

Aktuální informace

30.01.2021 | Odběrová místa COVID-19 ve FNKV

Testování na koronarovirus (COVID-19) ve Fakultní nemocnici Královské VINOHRADY LZE POUZE NA ZÁKLADĚ ELEKTRONICKÉ OBJEDNÁVKY zde Preventivní antigenní testování k průkazu SARS-CoV-2...

30.01.2021 | PREVENTIVNÍ TESTOVÁNÍ OBYVATEL ANTIGENNÍMI TESTY K PRŮKAZU SARS-COV-2

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ OBYVATEL k průkazu SARS-CoV- je možné ve FNKV POUZE na Odběrovém místě COVID-19 Stan pro pěší, ul. Ruská.  Odběr je prováděn POUZE na základě elektronické...
Copyright © 2010 - 2021 FNKV