Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

26.05.2015 | Navštivte fotbalové utkání mezi vinohradskou nemocnicí a IKEM

Přátelské fotbalové utkání mezi Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady (FNKV) a IKEM se uskuteční v pondělí 1. června 2015 od 17:00 hodin na hřišti TJ Slovan Kunratice - Volarská 9, Praha 4.

Historie fotbalového týmu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se datuje od roku 1997, kdy poprvé parta nadšenců z chirurgické a rehabilitační kliniky sehrála premiérové přátelské utkání proti FN Motol. O výsledek tenkrát vůbec nešlo, ale tato událost dala vzniknout nové tradici, která se s menšími obměnami drží dodnes. Současný kádr je složen z většiny klinik vinohradské nemocnice, kde se potkávají lékaři společně se středním zdravotnickým personálem, ale i s borci z administrativních pracovišť.

Úroveň, se kterou se vinohradští prezentují na trávnících spřátelených nemocnic je dech beroucí, o čemž vypovídá statistika. Z mnoha odehraných přátelských utkání zakusili vinohradští hořkost porážky pouze dvakrát, a to v minulém roce a letos na konci března. V obou případech nás porazili medici 3. LF UK. Výše zmíněné březnové utkání je k dnešnímu dni zároveň posledním odehraným utkáním našeho fotbalového týmu. Proběhlo na trávníku divizní Hostivaře. Slavnostní výkop provedl pan MUDr. Jan Šturma, CSc., pověřený řízením vinohradské nemocnice, který oběma týmům popřál sportovního ducha a tradiční fotbalové štěstí.

O dobrou náladu tohoto utkání se rychlým gólem v samém počátku nepostaral pouze forvard zelenobílých (vinohradských), ale také skupinka příznivců, která pravidelně navštěvuje podobná utkání a podporuje náš nemocniční fotbalový tým. K příjemnému překvapení skandujícího hloučku se přidal pan MUDr. Šturma.

Po heroickém výkonu našich borců, kteří se vydali z posledních sil, a na pažitu nechali i kus svého srdce, nakonec skončilo těsnou prohrou. Dlužno říci, že příliv nových, rok od roku čerstvých mediků, se na silách vinohradských hráčů projevuje velkou měrou. Proto neváhejte a staňte členem fotbalového týmu vinohradské nemocnice. Zájemci z řad zaměstnanců FNKV mohou kontaktovat pana Mgr. Jaroslava Brabce na tel. 267 16 2282.

Mgr. Lukáš Matýsek, Mgr. Jaroslav Brabec

Na fotografii: vlevo pan MUDr. Jan Šturma, CSc. pověřen řízením FNKV a uprostřed pan MUDr. Filip Prusík, primář mikrobilogické laboratoře Ústavu laboratorní diagnostiky FNKV

Aktuální informace

23.06.2022 | Pozor na podvodné telefonáty

Objevily se snahy o vylákání finančních prostředků pod záminkou "sbírky na popálené děti zaštiťované FNKV" z telefonního čísla 226 299 551 FNKV žádnou s...

17.05.2022 | Lineární urychlovač a CT simulátor

Dne 25.4. byl oficiálně spuštěn provoz lineárního urychlovače a CT-simulátoru. „Onkologická klinika tak navazuje na tradici excelentní radioterapie a uvádí do provozu další špičk...
Copyright © 2010 - 2022 FNKV