kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

12.08.2016 | NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OPĚT POMÁHÁ NAŠÍ NEMOCNICI

Nadační fond Kapka naděje věnoval Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy přístroje s příslušenstvím v celkové hodnotě téměř 300.000,- Kč. Slavnostní předání proběhlo ve čtvrtek 11. srpna 2016 v prostorách kliniky. Partnerem, který se podílel na zakoupení přístrojů, je společnost Pražská energetika, a.s.

Paní Vendula Pizingerová, prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje, přístroje symbolicky předala do rukou přednosty kliniky MUDr. Roberta Zajíčka, Ph.D. za přítomnosti zástupců vedení Vinohradské nemocnice a Mgr. Petra Holubce z Pražské energetiky, a.s. Jednalo se o dva přístroje s příslušenstvím: kardio sondu a QuikRead go.

„Kardio sonda výrazně zvyšuje možnosti monitorování dětských pacientů a s tím spojenou léčbu při srdečním selhání. Je určena nejen pro ultrazvukové vyšetření srdce, ale i  břicha a cévního zásobení mozku. Umožňuje vyšetření srdečního výdeje, jehož hodnoty jsou důležité v léčebné strategii popáleninového šoku,“ říká přednosta kliniky MUDr. Zajíček a k dalšímu přístroji QuikRead go dodává: „Umožňuje odběr krve z prstu u lůžka pacienta a stanovení hladiny CRP, která nás informuje o aktivitě infekce u pacienta. Hlavními výhodami jsou jeho minimální invazivnost a rychlost. Výsledek je prakticky okamžitě k dispozici. A hlavně odpadá náročný, nepříjemný a bolestivý odběr krve pro dětského pacienta.“

„Jsme rádi, že naše společnost může pomoci právě na tomto specializovaném lékařském pracovišti a to zejména dětem. Již v minulosti jsme s touto klinikou popálenin podobnou formou několikrát spolupracovali a náš příspěvek mířil k dospělým pacientům. Proto oceňujeme, že nové přístroje nyní ulehčí léčení dětem,“ říká Mgr. Petr Holubec z Pražské energetiky, a. s.

Na fotografii: Vendula Pizingerová, prezidentka NF Kapka naděje

Foto: Antonín Krč

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení