Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Aktuality

27.11.2014 | MUDR. ONDŘEJ GOJIŠ, PH.D. OBDRŽEL PRESTIŽNÍ VĚDECKÉ OCENĚNÍ

Jedním z laureátů v rámci projektu Česká hlava je lékař Fakultní nemocnice Královské Vinohrady pan MUDr. Ondřej Gojiš, Ph.D., který působí na Gynekologicko-porodnické klinice. MUDr. Gojišovi byla 27. listopadu 2014 na slavnostním galavečeru v pražském Národním domě na Vinohradech udělena Cena Skupiny ČEZ za nejvýraznější výzkumnou a vědeckou činnost studenta doktorandského studia za výzkum možností ovlivnění biologického chování konkrétního typu karcinomu prsu. Toto onemocnění patří k nejčastěji se vyskytujícím nádorům v západním světě a každoročně na ni zemře téměř 500 000 lidí.

Česká hlava je největší projekt pro rozvoj české vědecké a technické inteligence. Představuje šest vědeckých cen udělovaných za výjimečné badatelské výsledky v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Projekt vznikl před 13 lety z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a prof. Antonínem Holým. Hlavní vítězná cena „Národní cena vlády Česká hlava“ udělováná premiérem České republiky si získala přezdívku „česká nobelovka“. Tuto v roce 2011 obdržel přednosta III. interní – kardiologické kliniky prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC.

Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady pan MUDr. Marek Zeman blahopřeje MUDr. Ondřeji Gojišovi, Ph.D. k udělení jedné z nejprestižnějších českých vědeckých ocenění.

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FN Královské Vinohrady

Aktuální informace

08.01.2019 | Tisková zpráva Klinika plastické chirurgie

Letošní Silvestr byl jeden z nejhorších za posledních 20 let. Počet a závažnost poranění rukou, které byly způsobeny petardami a římskými svícemi z běžné nabídky obchodů, byla mim...

08.01.2019 | Nová metoda stimulace srdce

Lékaři na Vinohradech zkoušejí novou metodu stimulace srdce. Ta prý už nepovede k srdeční slabosti u starších lidí. Článek MF DNES - ZDE (PDF)
Copyright © 2010 - 2019 FNKV