kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

17.05.2022 | Lineární urychlovač a CT simulátor

Dne 25.4. byl oficiálně spuštěn provoz lineárního urychlovače a CT-simulátoru. „Onkologická klinika tak navazuje na tradici excelentní radioterapie a uvádí do provozu další špičkový ozařovač určený k léčbě zářením u pacientů s nádorovým onemocněním. Současně je uveden do provozu i nový přístroj určený pro plánování této léčby - CT simulátor. Díky novému vybavení je možné zvýšit počty denně ozářených pacientů i zkrátit čekací doby na tuto léčbu. Zkrácení ozařovacího času i velká přesnost jsou hlavními výhodami nových přístrojů.“ uvedla doc. Soumarová.

Ředitel FNKV MUDr. Votava ještě doplňuje: „Každý krok, který pomáhá zkvalitnit a zvýšit dostupnost péče našim pacientům nás samozřejmě těší. V situaci, kdy byla v posledních dvou letech péče navíc velmi ztížená, dvojnásob. Je to další důležitá část procesu zlepšování péče o naše pacienty.“

Fotogalerie - ZDE

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení

05.12.2023 | Návštěva Mikuláše ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady