Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Aktuality

10.12.2018 | Dar ČEZ Distribuce

Díky daru ČEZ Distribuce se zvýší komfort popálených dětských pacientů na jednotce intenzivní péče

Praha, 10. prosince 2018 – Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nově zrekonstruovala převazovou místnost oddělení JIP dětské kliniky. Tato rekonstrukce již nevyhovujících prostor byla umožněna díky peněžitému daru společnosti ČEZ Distribuce, a.s. ve výši 950 tisíc korun.

950 tisíc korun dnes symbolicky předal formou šeku generální ředitel ČEZ Distribuce Martin Zmelík řediteli FNKV MUDr. Robertu Grillovi a přednostovi Kliniky popáleninové medicíny MUDr. Robertu Zajíčkovi.

„Naší dlouhodobé a úspěšné spolupráce s ČEZ Distribuce si velmi vážíme a darovanou částku jsme použily na rekonstrukci převazovny a vybudování speciální koupelny na dětské JIP. Ročně přijmeme 150 až 200 popálených dětí vyžadujících intenzivní péči ze spádové oblasti Čech, tedy zhruba 6,5 milionů obyvatel,“ vysvětluje MUDr. Zajíček

Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je součástí integrovaného záchranného systému, určeného, mimo jiné, k eradikaci následků hromadných neštěstí, včetně radiačních. Jedná se o jedno z největších popáleninových center v Evropě s tradicí přes šedesát let. Zajišťuje komplexní a kontinuální péči o pacienty se všemi typy popáleninového traumatu pro spádovou oblast celých Čech. Statut popáleninového centra byl nemocnici udělen v roce 1991. V průměru je zde hospitalizováno cca tisíc pacientů ročně.

Na rekonstrukci oddělení JIP dětské kliniky přispěla společnost ČEZ Distribuce. „Popáleninové centrum podporujeme již řadu let. Vážíme si špičkové práce, kterou zde lékaři i sestry odvádí a jsme rádi, že můžeme alespoň finančně přispět ke kvalitní léčbě nejen osob zasažených elektrickým proudem, ale také všech pacientů, kteří popáleninovou pomoc potřebují“, vysvětluje Martin Zmelík, generální ředitel společnosti ČEZ Distribuce, která v minulosti uhradila nákup tří přístrojů k síťování kožních transplantátů, nákup klimatizačních jednotek pro větší komfort hospitalizovaných pacientů a také vybavila ambulance a operační sály i předsálí nábytkem a zakoupila nemocniční lůžka na Klinice popáleninové medicíny.

ČEZ Distribuce, a. s., se sídlem v Děčíně provozuje na území České republiky vedení v délce 164 265 km s více jak 3,6 mil. odběrných míst. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky zákazníků. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

Kontakty pro média:
Soňa Holingerová, mluvčí skupiny ČEZ (724 977 272)
Jana Roubalová, tisková mluvčí FNKV (267 163867) 

Fotogalerii k článku najdete ZDE

Aktuální informace

17.05.2024 | Zajištění voleb do evropského parlamentu ve FNKV

Podle čl. 63 odst. 2 Ústavy České republiky a § 3 odst. 2 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů, v souladu s čl. 11 odst. 2 Aktu o za...

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení
Copyright © 2010 - 2024 FNKV