Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuality

30.04.2015 | Další ročník Rallye Záhať se uskuteční v sobotu 16. 5. 2015

Během prvního podzimního víkendu loňského roku proběhl první ročník dříve tradičního a nyní obnoveného orientačního motoristického závodu dvoučlenných posádek. Na startu před budovou 3. lékařské fakulty se sešlo 11 odhodlaných závodních týmů složených ze zaměstnanců a přátel interních klinik Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Po slavnostním zahájení, složení přísahy fair-play a nepřehlédnutelném označení automobilů, začaly jednotlivé posádky postupně vyrážet na dobrodružnou cestu plnou úkolů, rébusů, bloudění i šťastných znovunalezení správného směru či stanoviště. Luštily se šifry ve Strašnicích, hledala razítka v ulicích Zahradního města i zapomenuté pamětihodnosti ve středních Čechách. Součástí závodu se stal i běh spolujezdců do vrchu. Cíl byl pro všechny účastníky tajný, a tím větší radost měli po úspěšném zdolání všech překážek a příjezdu k osamělé hájovně poblíž Rožmitálu pod Třemšínem. Odměnou pro všechny byly nejen medaile, ale i společenský večer, kde nechybělo opékání buřtů, posezení u krbu s kytarou, hudba a tanec.

Vítězem závodu se po sečtení všech bodů za splněné úkoly i za čas na trati stal řidič MUDr. Pavel Škrha s navigátorkou MUDr. Evou Krauzovou z II. interní kliniky a byl jim slavnostně svěřen putovní pohár. Vítězům gratulujeme.

Srdečně tímto zveme všechny odvážné na další ročník tohoto jedinečného závodu, který se uskuteční v sobotu 16. 5. 2015.

Přihlášky a dotazy zasílejte na rallye.zahat@gmail.com.

MUDr. Radka Straková

Aktuální informace

23.06.2022 | Pozor na podvodné telefonáty

Objevily se snahy o vylákání finančních prostředků pod záminkou "sbírky na popálené děti zaštiťované FNKV" z telefonního čísla 226 299 551 FNKV žádnou s...

17.05.2022 | Lineární urychlovač a CT simulátor

Dne 25.4. byl oficiálně spuštěn provoz lineárního urychlovače a CT-simulátoru. „Onkologická klinika tak navazuje na tradici excelentní radioterapie a uvádí do provozu další špičk...
Copyright © 2010 - 2022 FNKV