Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Aktuality

16.07.2015 | Čeští lékaři se stali mistry světa ve fotbale. Naši nemocnici reprezentoval prof. MUDr. Miloš Adamec, CSc. a MUDr. Vladimír Teplan, Ph.D.

Čeští lékaři se po dvou stříbrných medailích stávají mistry světa. Ve finále v kalifornském Long Beach 4. července 2015 zdolali tým Maďarska 4:2 na penalty. Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) ve vítězném týmu zastupoval pan MUDr. Vladimír Teplan, Ph.D. z Chirurgické kliniky.

Finálovým soupeřem České republiky byli několikanásobní mistři světa, tým Maďarské republiky. Vyrovnaný zápas skončil v normální hrací době remízou 1:1, když se soupeřům podařilo patnáct minut před koncem z pokutového kopu vyrovnat. Češi tak zvítězili až v penaltovém rozstřelu 4:2.

Tým českých lékařů-fotbalistů se zrodil v roce 2013 a letos získal nejvyšší ocenění. Po předchozích dvou stříbrných české mužstvo pod vedením trenéra prof. MUDr. Miloše Adamce, CSc. dosáhlo na zlato. Prof. Adamec je ředitelem Koordinačního střediska transplantací a působí rovněž na Chirurgické klinice FNKV. „Účast na mistrovství světa lékařů byla pro mě nezapomenutelným zážitkem. Mistrovský titul jsme si po dvou druhých místech v předchozích turnajích zasloužili. Náš tým je složen z lékařů z celé republiky a ve všech řadách máme silné hráče. Kolega Teplan patřil mezi nejlepší hráče a jeho post levého obránce byl pro tým nesmírně důležitý. Těšíme se na další turnaje a pohráváme si s myšlenkou uspořádat světové mistrovství v České republice v roce 2018,“ říká prof. Adamec.

MUDr. Teplan dodává: „Kvalita týmů a úroveň turnaje se rok od roku zvyšuje. Při naší třetí účasti na turnaji jsme se pokaždé probojovali do finále a letos dosáhli na vytoužený titul mistrů světa. Týmový duch, výborná parta, zodpovědný individuální přístup každého hráče a perfektní vedení celého realizačního týmu v čele s trenérem prof. Adamcem nám dává motivaci do dalších let. Hráči se přes rok připravují individuálně, většinou hrajeme menší regionální soutěže, a několikrát do roka se scházíme na víkendových soustředěních. Letos jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Uzbekistánu. Mistrovství světa je fyzicky náročné, hraje se 6 zápasů v 7 dnech, a navíc musí mít každý tým na hřišti dva hráče nad 35 let a dva hráče nad 40 let. Naštěstí se může střídat hokejově. Děkuji všem za podporu.“

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FNKV

 

Fotografie: Zleva prof. MUDr. Miloš Adamec, CSc. a MUDr. Vladimír Teplan, Ph.D.

Více informací naleznete na: http://fotbalmedic.cz/

Aktuální informace

22.12.2023 | Uzavření očkovacího centra

Z technických důvodů bude 22.12.2023 od 12:00 hodin uzavřeno Očkovací centrum Covid -19 Děkujeme za pochopení

05.12.2023 | Návštěva Mikuláše ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady

V úterý v odpoledních hodinách se v areálu FNKV objevilo několik Mikulášů s čertem i andělem, aby navštívili nejen děti na dětském oddělení Kliniky popáleninové...
Copyright © 2010 - 2024 FNKV