Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Aktuality

17.04.2014 | Certifikát nejvyšší kvality pro kýlní chirurgii

Praha, Česká tisková kancelář (ČTK) - Kýlní centra v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a v Nemocnici Přerov převzala 17. dubna 2014 jako první na světě certifikáty nejvyšší kvality v kýlní chirurgii. Uspěla v náročném auditu americké společnosti SRC a stala se součástí vznikající celosvětové sítě certifikovaných chirurgických center. Operace tříselné kýly je v ČR třetí nejčastější, ročně ji podstoupí 12.000 pacientů, převažují muži. 
    Společnost SRC (Surgical Review Corporation) se v novém globálním programu zaměřila na dokumentaci a zlepšování standardů kvality kýlních operací, aby přispěla ke kvalitnější a bezpečnější péči o pacienty i úspoře nákladů zdravotnických systémů. Certifikáty dnes oběma nemocnicím předal v Praze medicínský ředitel SRC Neil Hutcher. 
    V programu se certifikují zařízení i jednotliví chirurgové. Nemocnice musely poskytnout veškerá data o svých programech a postupech kýlní chirurgie i o výsledcích operací. 
    "Získání certifikátu je významný krok ke zkvalitnění péče. Máme možnost celosvětového srovnání výsledků a využití nejmodernějších operačních technik," řekl novinářům při přebírání certifikátu primář vinohradské chirurgie Jakub Štefka, který získal chirurgickou certifikaci. V Nemocnici Přerov jsou certifikovanými chirurgy Petr Hasala a Pavel Maršálek. 
    Hutcher připomněl, že kýlní chirurgie vyžaduje značnou zkušenost, operace mohou být složité, zejména když jde o opakující se kýly. Důkazy z praxe svědčí o tom, že lepší výsledky mají specializovaná centra, která provádějí hodně zákroků, dosahují zároveň i nižších nákladů. 
    "Ačkoli chirurgické řešení kýl a rekonstrukce břišní stěny jsou běžně prováděné výkony, není shoda v oblasti nejlepší chirurgické praxe a výběru vhodné chirurgické síťky. Pro kýlní chirurgii nejsou centralizovaná data o počtu zákroků, aby bylo možné najít odpovědi na všechny otázky. I proto vznikl globální program a kýlní registr," řekl dnes novinářům Hutcher. 
    Tříselná kýla vzniká vytlačením obsahu břišní dutiny v oblasti třísla. Projevem je vyklenutí v zeslabeném místě břišní stěny, které se odstraní operačně a obsah se vrátí do dutiny břišní. Stěnu lze zpevnit nevstřebatelnou síťkou, operuje se laparoskopicky malými řezy, lze ale i velkým řezem klasicky. 
    nam mal

Aktuální informace

17.06.2019 | Den hygieny rukou 2019

Každým rokem si připomínáme Světový den hygieny rukou 5. května a provází jej kampaň Světové zdravotnické organizace (WHO), která se snaží upozornit na důležitost mytí rukou jako p...

17.06.2019 | Světový den bez tabáku

Při příležitosti Světového dne bez tabáku, který každoročně vyhlašuje dne 31.5. Světová zdravotnická organizace jako součást kampaně proti kouření, které dnes v ČR představ...
Copyright © 2010 - 2019 FNKV