Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Přicházím k operaci

OPERAČNÍ ZÁKROK V AMBULANTNÍM REŽIMU

Menší ambulantní chirurgické zákroky se provádějí na Úrazovém sálku, který se nachází v přízemí budovy naproti kartotéce. Před operací předložte prosím předoperační vyšetření (pokud bylo objednávajícím lékařem požadováno) a vyplněný formulář - Informovaný souhlas s poskytnutím zdravotních služeb. I když máte na objednacím formuláři určený přesný čas, kdy se máte k operaci dostavit, akceptujte prosím případné zdržení. Na Úrazovém sálku se přednostně ošetřují akutní úrazy.

Větší ambulantní chirurgické zákroky se provádějí na operačním sále v jiném podlaží. K příjmu na tento zákrok se dostavte prosím podle času uvedeného na pozvánce k operaci. Z kartotéky budete odesláni na ambulanci, kde lékař a sestra provedou kontrolu výsledků.  Při příjmu předložíte předoperační vyšetření a vyplněný formulář – Informovaný souhlas s poskytnutím zdravotních služeb. Poté budete odesláni na oddělení, kde v pokoji pro ambulantní pacienty vyčkáte na operaci. Operace bude provedena téhož dne v dopoledních hodinách.

V případě ambulantního zákroku v lokální anestezii můžete ráno snídat, pít a užít léky.                                                                                                                                                         

Užíváte-li léky ovlivňující srážlivost krve, tak tyto je nutné vysadit již několik dnů před operací – vždy po domluvě s praktickým lékařem. V případě, že užíváte  Anopyrin a jemu příbuzné preparáty, přestaňte je brát již 10 dnů před operací.

 

OPERAČNÍ ZÁKROK ZA HOSPITALIZACE

Jestliže jste byli objednáni k operačnímu zákroku, který vyžaduje hospitalizaci, postupujte následovně:

-          k hospitalizaci se dostavte v den a v čase, který máte uvedený na pozvánce. 

   -        nezapomeňte si sebou vzít předoperační vyšetření od Vašeho praktického lékaře, bez něj není možno plánovaný zákrok  podstoupit.

-          hlaste se v kartotéce.

-          příjem k hospitalizaci bude proveden lékařem a sestrou v ambulanci v přízemí budovy. Po sepsání příjmové dokumentace budete odeslání k fotografovi k pořízení fotodokumentace. Poté se odeberete do příslušného patra na lůžkové oddělení. Svůj příchod oznámíte sestře. V pokoji budete mít k dispozici uzamykatelnou skříň k odložení svých osobních věcí.

Jestli máte zájem o nadstandardní pokoj, je nutné si ho objednat u staniční sestry na tel. č. 267163245 s předstihem. Doporučujeme toto učinit již po obdržení pozvánky k operaci.

K hospitalizaci si přineste:

-         průkaz totožnosti a průkaz pojišťovny.

-         předoperační vyšetření v rozsahu, jak je uvedeno na pozvánce k hospitalizaci.

-          vyplněný souhlas s hospitalizací.

-          vyplněný souhlas s poskytnutím zdravotních služeb.

-          seznam léků, které aktuálně užíváte.

-          léky v originálním balení, ne v dávkovači.

           osobní věci: župan, pyžamo, domácí obuv, hygienické potřeby…

Nedoporučujeme do nemocnice nosit cenné věci a větší obnos peněz. Nicméně ve výjimečných případech lze využít úschovu v sejfu v kanceláři kliniky.

Prosím, vezměte si sebou speciální pooperační prádlo (břišní pas, podprsenka, kompresní punčochy) dle doporučení lékaře při objednání k operaci. 

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV