Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Výzkum paměti

Nábor zdravých seniorů do výzkumu paměti

Máte známého nad 65 let nebo je Vám nad 65 let? Máme zajímavou nabídku, a to prověření paměti a podobných funkcí ZDARMA přímo v naší FN Královské Vinohrady na pavilónu K1. Jejich orientační zjišťování zabere přibližně 1 hodinu. Vybraným osobám nabídneme druhé vyšetření podrobnějšími neuropsychologickými metodami během 1,5 hodiny za odměnu 500 Kč!

Pro zařazení do výzkumu je nezbytné splnit následující VSTUPNÍ KRITÉRIA:

  • věk nad 65 let (hlavně se základním vzděláním, co nejstarší, muži, ale vítáme kohokoli, i mimopražské)
  • mateřský jazyk čeština
  • žádné neurologické obtíže (bez epilepsie, bezvědomí, vážného poškození mozku)
  • psychické zdraví (bez deprese, bez závislosti na alkoholu nebo drogách)

Zapojením do výzkumu se vytvoří ČESKÉ NORMY těchto funkcí, které zoufale chybí. Pomůžete tak řadě pacientů poznat včas a správně jejich poruchy paměti. Jedná se o grantový projekt IGA MZ „Krátké psychometrické metody ke včasné diagnostice Alzheimerovy nemoci u seniorské populace“, který se také řeší ve FNKV. Je možné do něj vstoupit kdykoli až do roku 2014.

Těšíme se na Vás nebo Vaše známé. Stojíme o každého, kdo splňuje vstupní kritéria. Omlouváme se, ale nebereme osoby s poruchou paměti nebo s pochybnostmi o své paměti. Jim doporučujeme jiný projekt – Dny paměti. My potřebujeme vysloveně ZDRAVÉ osoby.

V případě zájmu o oba projekty se obracejte na výzkumnou asistentku Renátu Havlovou na telefonní l. 2344 (nebo plný telefon +420 267 16 2344) kdykoliv. Pokud nám zanecháte zprávu na záznamníku nebo mailu adcentrum12@gmail.com, ozveme se Vám.

Děkujeme Vám za pomoc při rozšiřování těchto informací!

Doc. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D., hlavní řešitel grantu a vedoucí Poradny pro poruchy paměti
PhDr. Miloslava Raisová, Ph.D., spoluřešitelka grantu, psycholožka

Více naleznete na: www.pcp.lf3.cuni.cz/adcentrum.

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV