Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Venerologická poradna

Vedoucí lékař: MUDr. Michaela Vyšatová


Ordinační hodiny: 
Ú
terý:     9:00 - 11:30 hod. bez objednání
S
tředa:  10:00 - 12:30 hod. bez objednání
Pátek:    9:00 - 11:30 hod. bez objednání
Poslední pacient je přijatý k ošetření na venerologickou ambulanci 30 minut před ukončením pracovní doby ambulance.
V akutních případech je ošetřen na všeobecné ambulanci.
Ve venerologické poradně naší kliniky jsou vyšetřováni především pacienti se sexuálně přenosnými infekcemi (syfilis, kapavka), ale i s ostatními nevenerickými chorobami kůže a sliznic genitálu. Většinu klientů  této poradny tvoří pacienti s nespecifickými genitálními infekcemi, z nichž nejvyšší podíl připadá na chlamydiové urogenitální infekce. Práce ve venerologické poradně má interdisciplinární povahu - spolupracujeme s odborníky ostatních klinických odborů, zejména gynekology a urology (na základě jejich odborného doporučení).
V této laboratoři jsou pomocí PCR testu diagnostikovány dva nejčastější původci infekčních uretritid - Neisseria gonorrhoeae (NG) a Chlamydia trachomatis (CT). Na naší klinice provádíme také vyšetření a odběry na vlastní žádost pacientů - samoplátců, kteří mají obavy  ze získané pohlavně přenosné infekce a jsou bez klinických manifestních příznaků (za úhradu podle platného Ceníku FNKV).  

 

  

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV