Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Ultrazvukové pracoviště

Ultrazvukové pracoviště - pavilon H

Pracoviště je vybaveno moderním ultrazvukovým přístrojem umožňující veškerou UZ diagnostiku včetně dopplerovského vyšetření (vyšetření cév). Přístroj je vhodný k vyšetření dětí i dospělých. Provádíme prakticky všechna ultrazvuková vyšetření v oblasti břicha a pánve, krku, mužských pohlavních orgánů, svalů a šlach, mízních uzlin a podkožních útvarů. Také vyšetřujeme cévy před založením dialyzačních zkratů a samotné dialyzační zkraty. Z oblasti cévní diagnostiky dále nabízíme vyšetření hlubokého žilního systému horních i dolních končetin a ultrazvukové vyšetření žil dolních končetin před operací křečových žil.

Neprovádíme vyšetření krčních, ledvinných a nitrolebních tepen, vyšetření srdce, prenatální diagnostiku (vyšetření plodů) a vyšetření prostaty.

Ultrazvuk rovněž používáme k navigaci odběru vzorků různých tkání nebo některých léčebný úkonů (jako je například odsátí nepatřičné tekutiny).

Ultrazvukové vyšetření němá žádné vedlejší nebo ne žádoucí účinky, proto jej mohou bez obav podstoupit i těhotné.

Dotazy k vyšetření vám rádi zodpovíme na telefonní lince 2405 nebo na e-mailové adrese: david.girsa@fnkv.cz 

Objednávání:

Na vyšetření se můžete objednat, pokud máte od lékaře žádanku na ultrazvukové vyšetření. 

Na ultrazvukové vyšetření se můžete objednat buď osobně v recepci Radiodiagnostické kliniky v pavilonu H v areálu FNKV, nebo telefonicky na čísle …

Ordinační hodiny:    

Pracovní dny: 7:00 – 15:00

Pohotovostní režim:      pracovní dny 15:00 - 7:00,
                                      soboty, neděle a svátky 00:00 - 24:00

Ultrazvuková vyšetření prsů provádíme v Mamocentru v pavilonu D1: http://www.fnkv.cz/mamo

Navigace

Copyright © 2010 - 2019 FNKV