Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Pro pacienty

Klinický úsek se zabývá diagnostikou a léčbou pacientů. Tvoří největší část kliniky.

Radiofarmaceutický úsek připravuje vyšetřovací a léčebné látky pro diagnostiku a léčbu. Představuje stavebně oddělenou část a pro pacienty je nepřístupný. Veškeré procedury zde probíhají ve shodě se zásadami správné výrobní praxe.

Fyzikálně elektronický úsek se zabývá především kontrolou správné funkce všech přístrojů včetně vyšetřovacích a zpracováním a archivací obrazů z vyšetření pacientů. Pro pacienty je rovněž nepřístupný.

Pacienti přicházející na vyšetření nebo léčbu na Kliniku nukleární medicíny musí mít řádně vyplněnou žádanku od svého ošetřujícího lékaře, který je na vyšetření posílá. Po příchodu na kliniku je nutné se bezodkladně přihlásit v přijímací kanceláři a předložit žádanku na vyšetření, průkaz zdravotní pojišťovny a občanský průkaz.

Na KNM se neplatí žádné regulační poplatky.

Pro pacienty jsou k dispozici tři čekárny. Jedna má obvyklé zařízení (lavice na sezení, křeslo, umyvadlo a k pití nápoje a plastové kelímky). Druhá je vybavena lehátky pro vážně nemocné pacienty. Třetí je určena dětem a jejich rodičům, je v ní umístěna dětská postýlka pro případné přebalení dítěte a skříň s hračkami.

Osoba doprovázející pacienta na vyšetření musí před vstupem do kontrolovaného pásma vyplnit evidenční list, který obdrží v příjmové kanceláři.

Pacient může být v průběhu vyšetření doprovázen pouze jednou blízkou osobou/zákonným zástupcem. Tato osoba musí být starší 18 let a nesmí se jednat o těhotnou ženu. Výjimkou je vyšetření malých dětí.

Konzultace nálezu bude poskytnuta po dohodě s vyšetřujícím lékařem pacientovi/zákonnému zástupci nebo osobě uvedené pacientem ve zdravotnické dokumentaci po dohodě s vyšetřujícím lékařem buď bezprostředně po vyšetření nebo po jeho zpracování.

Nahlížení do zdravotnické dokumentace a pořizování výpisu bude umožněno pacientovi/zákonnému zástupci nebo osobě uvedené pacientem ve zdravotnické dokumentaci za přítomnosti zdravotnického pracovníka po předchozí domluvě s lékařem kliniky.

Další informace o prováděných vyšetřeních najdete v sekci - Ke stažení.

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV