Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Operační trakt

Vedoucí lékař: MUDr. Zbyněk Straňák, e-mail: zbynek.stranak@fnkv.cz
Staniční sestra: Monika Mandíková, e-mail: monika.mandikova@fnkv.cz

Operační trakt prošel v roce 2001 úplnou rekonstrukcí a modernizací. 

V současné době zahrnuje tři operační sály. Dva jsou určeny pro operace na předním segmentu oka (operace šedého zákalu, antiglaukomatózní zákroky, transplantace rohovky, refrakční zákroky a plastickou chirurgii) a třetí sál pro sítnicovou a sklivcovou chirurgii a oční operace pediatrických pacientů. Operační výkony provádí tým lékařů školených u nás i v zahraničí.


Vloni bylo na operačních sálech provedeno celkem 3902 operací, z toho 1316 operací šedého zákalu. Technické vybavení operačních sálů vysoké technické úrovně umožňuje provádět ambulantní chirurgii šedého zákalu ultrazvukem v topické anestezii. Dohled nad celkovým stavem pacientů před, během a zejména po operaci drží náš stálý interní konsiliář.

Každý sál je vybaven barevným monitorem, na kterém mohou přítomní v operačním sále sledovat průběh operace. Kabelové propojení operačních sálů s přednáškovým sálem umožňuje pořádat odborné semináře a kurzy s přímým přenosem operačních postupů. 

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV