Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Dětská neurologie

Kontakty:
+420 267 16 2570


MUDr. Helena Jahnová

Ordinační hodiny:

Vyšetření výhradně na předem dohodnuté termíny v níže uvedených dnech:


Pondělí: 8:30 - 15:30 hod.
Úterý: 8:00 - 15:30 hod.
Čtvrtek: 12:30 - 15:30 hod.Ambulance primárně slouží  k došetření a následné  neurologické péči  u pacientů Kliniky dětí a dorostu, akutní  stavy jsou řešeny prostřednictvím příjmové ambulance Kliniky dětí a dorostu a formou konziliární služby za hospitalizace. Neakutní  neurologické vyšetření je v indikovaných případech možné (podle kapacity ambulance)  po předchozím objednání na uvedeném kontaktním telefonním čísle. Objednání  by mělo proběhnout  prostřednictvím praktického pediatra nebo jiného dětského specialisty.  Součástí ambulance je elektroencefalografická (EEG) laboratoř, která zajišťuje elektroencefalografické (EEG) vyšetření  (včetně zhodnocení záznamu)  jak pro potřeby Kliniky dětí a dorostu, tak pro ambulantní pacienty. EEG by mělo být indikováno lékařem, který umí v rámci své odbornosti  v kontextu klinického nálezu intepretovat výsledek.

Dětská neurologie se z léčebně preventivního hlediska zabývá neurologickými poruchami u dětí od narození do 19 let. Hlavní náplní práce dětského neurologa je dětská epileptologie, neurovývojová problematika,  problematika neurogenetických a neuromuskulárních onemocnění, diferenciální diagnostika bolestí hlavy a pohybového aparátu,  diferenciální diagnostika  pohybových poruch. Dětský neurolog úzce spolupracuje s řadou dalších specialistů.

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV