Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

MR Mamografie

Magnetická rezonance prsů (MR mamografie):

Magnetická rezonance prsů se provádí v přízemí pavilonu H (centrální RTG) na přístroji GE Signa HDxt, vleže na břiše pomocí speciální cívky pro zobrazení prsní tkáně. Součástí vyšetření je téměř vždy nitrožilní aplikace kontrastní látky, zejména proto se tato zobrazovací metoda používá jen v odůvodněných případech vždy na žádost klinického lékaře: Nejčastějšími důvody vyšetření jsou preventivní vyšetření žen s vysokým rizikem vzniku rakoviny prsu (viz. níže) a již zjištěné nádorové onemocnění prsu, kdy nelze jinými zobrazovacími metodami spolehlivě určit rozsah postižení.

MR mamografie bez aplikace kontrastní látky se provádí pouze k posouzení celistvosti prsních implantátů. Vyšetření by mělo vždy předcházet mnohem dostupnější sonografie (ultrazvuk – viz. níže). Objednání na MR mamografii je možné prostřednictvím kanceláře mamodiagnostického centra: Tel: +420 601 130 645, +420 267 16 2406   E-mail: mamografie@fnkv.cz – vždy uveďte kontaktní telefon.

Prsní cívka GE pro MR mamografii, včetně možnosti povedení MR navigované biopsie

Navigace

Copyright © 2010 - 2019 FNKV