kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Možnosti odběrů na COVID-19 ve FNKV

(s platností od 1. 2. 2023)

Ve FNKV testujeme jen metodou PCR, a to vždy na základě elektronické objednávky zde https://objednavky.fnkv.cz/index.php?ID_kliniky=29.%20Telefonicky ).

K  vyšetření COVID-19 na Centrální odběrové místo vstupujte v respirátoru FFP2. Po dobu čekání a vyšetřování jím mějte zakrytá ústa i nos, sundejte pouze na výzvu personálu.

Kde jsme?

Pavilon K, Centrální odběrové místo

(Od 1. 2. 2023 je Odběrové místo v ul. Ruská zcela zrušeno)

Kdy testujeme?

Každé úterý 11 – 12h. (V jiném, než určeném, termínu Vás nevyšetříme!)

Jak se objednat?

Na odběr je nutné se vždy objednat elektronicky cestou Objednávkového sytému FNKV jen pod názvem kliniky ODBĚRY COVID-19. Využijte, prosím, tento odkaz: https://objednavky.fnkv.cz/index.php?ID_kliniky=29.%20Telefonicky.

(Důležité upozornění: V Objednávkovém systému nepoužívejte pro Vaše objednání k odběru na COVID-19 kliniku s názvem Centrální odběrové místo, ta k tomuto typu odběru neslouží a pokud se zde objednáte, nebudete odbaveni).

(pozn.: telefonicky, e-mailem ani osobně se objednat nelze, děkujeme.)

Jaké vyšetření?

Pouze metoda PCR. (Antigenní testy neprovádíme).

Odběr biologického materiálu odebíráme nasofaryngeálním stěrem atraumatickým tamponem přes obě nozdry.

PCR test

Testování na COVID-19 se řídí vždy dle aktuálních a platných nařízení MZČR.

Odebrané vzorky z vyšetření jsou předávány ke zpracování do laboratoře – doba zpracování se odvíjí od množství odebraných vzorků, výsledky obdržíte zpravidla do 48 hodin. Po jejich zpracování jsou výsledky vyšetření předávány klientům formou SMS zpráv.

Elektronické certifikáty jsou dostupné na portálu ocko.uzis.cz nebo aplikaci TEČKA.

1. Zájemci o vyšetření vč. pacientů, kteří mají vyšetření indikované lékařem
    se vždy musí objednat cestou objednávkového systému na volný termín https://objednavky.fnkv.cz/index.php?ID_kliniky=29.%20Telefonicky.
  2. Samoplátci
    Odběrové místo COVID-19 nabízí možnost odběru PCR samoplátcům pouze jako STANDARDNÍ vyšetření, které je provedeno na vlastní žádost, bez doporučení lékaře či Hygienické stanice.
    Cena vyšetřeni: 853,- Kč (celková cena za testování dle Věstníku MZ_13_2021 se skládá z: ceny za odběr biologického materiálu: 200,- Kč a vyšetření: 653,- Kč). Platba je možná pouze platební kartou.

V objednávkovém elektronickém systému je NUTNÉ zaznamenat: SAMOPLÁTCE – ANO.

Pokyny před, při a po odběru PCR na COVID-19

• Po celou dobu na oddělení (od příchodu do odchodu) mějte nasazený respirátor FFP2
  • Na vyvolávacím zařízení vytiskněte pořadové číslo z předvolby „Objednaní přes internet“
  • Po vyvolání Vašeho čísla přistupte k recepci, kde proběhnou nutné administrativní formality a ev. platba za odběr (u samoplátců)
  • Dále budete přednostně odesláni k samotnému odběru biologického materiálu k vyšetření PCR COVID-19
  • Po odběru se na oddělení nezdržujte déle, než bude nutné
  • Výsledek obdržíte zpravidla do 48 hodin sms zprávou
  • Elektronický certifikát budete mít dostupný na portálu ocko.uzis.cz nebo aplikaci TEČKA.

V případě potřeby dalších informací nás kontaktujte emailem na adrese: dotazycovid19@fnkv.cz
Aktualizováno 28. 3. 2022