Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111
Spustit Online tlumočení znakového jazyka

Mamodiagnostické centrum


Vážené klientky, z důvodu rekonstrukce mamografického pracoviště dochází k dočasnému prodloužení objednacích lhůt na mamografické vyšetření. O to více se na Vás těšíme s novým mamografickým přístrojem, který nám všem přinese nejmodernější diagnostiku a více komfortu při vyšetření. Děkujeme za pochopení. 


Centrum pro diagnostiku chorob prsu se nachází v přízemí pavilonu D1 (Gynekologicko-porodnická klinika), v dolní části areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.  Pracoviště se řadí mezi centra pro provádění mamografického screeningu  na základě akreditace Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Vstup do pavilonu D1


Objednání pacientů:

  1. Prostřednictvím internetového formuláře na http://objednavky.fnkv.cz

    Mamografie: přímé objednání - ZDE 
    Sonografie (ultrazvuk) prsů: přímé objednání - ZDE  
  2. Telefonicky (mamografie i sonografie prsů): +420 601 130 645, pondělí - pátek: 7:00 - 15:00 hod.
  3. E-mailem (mamografie, sonografie i MR prsů): mamografie@fnkv.cz
    Pro usnadnění komunikace uveďte v e-mailu svůj kontaktní telefon.

Pro rychlejší odbavení v recepci Vám doporučujeme předem vyplnit Dotazník rizikových faktorů – skece ke stažení ZDE

Proč k nám?

Mamodiagnostické centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je pracoviště vybavené moderními přístroji, splňujícími nejnáročnější požadavky současné mamární diagnostiky. Důraz klademe na komplexní přístup k našim klientkám – jako jedno z mála mamocenter v České republice sami provádíme všechna vyšetření potřebná ke stanovení přesné diagnózy a rozhodnutí dalšího postupu: mamografii (vč. duktografie), ultrazvuk, magnetickou rezonanci prsů (tzv. MR mamografii), návazná cílená doplňující vyšetření, jehlovou i vakuovou biopsii prsů navigovanou kteroukoliv zobrazovací metodou vč. magnetické rezonance. Všechna vyšetření jsou prováděna a hodnocena zkušeným personálem, který je zárukou profesionálního a lidského přístupu.

Ordinační hodiny:
Pondělí: 7:00 - 15:15 hodin
Úterý: 7:00 - 17:00 hodin
Středa - Pátek: 7:00 - 15:15 hodin

Úzce spolupracujeme s dalšími klinikami naší nemocnice při péči o pacientky s nálezem, který vyžaduje léčbu a další sledování, především o pacientky se zjištěnou rakovinou prsu: v rámci Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je zajištěna komplexní péče ve spolupráci se všemi klíčovými obory, zejm. onkologie včetně radioterapie, histologie, gynekologie, chirurgie či plastické chirurgie. Každé pacientce je v rámci této mezioborové spolupráce navrhnut optimální postup bez zbytečných časových prodlev, s ohledem na bezpečnost a co nejlepší kosmetický efekt léčby.

 

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2023 FNKV