Věda a výuka

Léčebna pro dlouhodobě nemocné Fakultní nemocnice Královské Vinohrady získala 31.5.2013 akreditaci pro postgraduální specializační vzdělávaní lékařů v oboru geriatrie.
Léčebna dále slouží jako pracoviště pro pregraduální výuku studentů v nelékařských oborech všeobecné lékařství, ošetřovatelství a fyzioterapie s 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Pracoviště se podílí na výuce studentů všeobecného lékařství ve schématu interních klinik.

Dále zde probíhají akreditované kvalifikační kurzy pro získaní odborné způsobilosti k výkonu povolání sanitáře a výuka studentů SZŠ Ruská.

Seznam zaměstnanců pro výuku:

MUDr. Jan Zeman - specializační vzdělávání obor geriatrie
as. MUDr. Antonín Kratochvíl – všeobecné lékařství
Mgr. Veronika Martincová – ošetřovatelství, ošetřovatelství pro studenty medicíny, kurzy pro sanitáře
Bc. Eva Čihovská - ošetřovatelství
Bc. Vladimír Róth - fyzioterapie