LABORATORN├Ź P┼ś├ŹRU─îKA CL FNKV

 

DPP_37

Centr├íln├ş laborato┼Öe

 

Fakultn├ş nemocnice
Kr├ílovsk├ę Vinohrady

Šrobárova 1150/50,
Praha 10, 100 34

logoCL-jpg

logo

Odborn├í pracovi┼ít─Ť

Odb─Ťr prim├írn├şch vzork┼»

Preanalytick├ę procesy

Vyd├ív├ín├ş v├Żsledk┼»
a komunikace

Pokyny

Seznam vy┼íet┼Öen├ş

 

 

 

LABORATO┼ś HEMATOLOGIE

 

├Üsek hematologie se nach├íz├ş v p┼Ö├şzem├ş pavilonu G a je stavebn─Ť a funk─Źn─Ť propojen s CPL a ├Üsekem biochemie.

 

Laborato┼Ö zaji┼í┼ąuje v nep┼Öetr┼żit├ęm provozu hematologick├í vy┼íet┼Öen├ş pro v┼íechna pracovi┼ít─Ť FNKV, p┼Ö├şpadn─Ť extern├ş ┼żadatele.┬á

Vy┼íet┼Öen├ş krevn├şho obrazu s ┼íestipopula─Źn├şm diferenci├íln├şm rozpo─Źtem leukocyt┼» je zpracov├ív├íno na hematologick├ę lince, ─Źi analyz├ítorech Sysmex ┼Öady XN.┬á Analyz├ítory poskytuj├ş ve┼íker├ę z├íkladn├ş i roz┼í├ş┼Öen├ę parametry krevn├şho obrazu. Laborato┼Ö je pln─Ť technicky i person├íln─Ť vybavena pro kompletn├ş┬á mikroskopickou anal├Żzu n├ít─Ťr┼» perifern├ş krve v─Źetn─Ť digit├íln├ş morfologie a anal├Żzu n├ít─Ťr┼» kostn├ş d┼Öen─Ť v b─Ť┼żn├ęm i speci├íln├şm barven├ş. Morfologick├Ż ├║sek prov├íd├ş mikroskopick├ę vy┼íet┼Öen├ş produktu l├ę─Źebn├ę hemafer├ęzy u hematologick├Żch pacient┼».

├Ükolem koagula─Źn├şho ├║seku je zaji┼í┼ąovat ┼íirok├ę spektrum z├íkladn├şch i speci├íln├şch vy┼íet┼Öen├ş┬á hemost├ízy. K tomuto ├║─Źelu vyu┼ż├şv├í koagula─Źn├ş analyz├ítory Siemens ┼Öady CS, pracuj├şc├ş na optick├ęm principu,┬á umo┼ż┼łuj├şc├ş mimo jin├ę i vy┼íet┼Öen├ş agregace trombocyt┼». Jako dopl┼łek m├í laborato┼Ö k dispozici koagulometr s elektromechanick├Żm principem Stago. Pro rychlou informaci o stavu prim├írn├ş hemost├ízy laborato┼Ö vyu┼ż├şv├í analyz├ítor PFA 200.

Laborato┼Ö ├║zce spolupracuje s Intern├ş hematologickou klinikou FNKV. Pro pot┼Öeby Intern├ş hematologick├ę kliniky poskytuje vy┼íet┼Öen├ş CD34+ kmenov├Żch bun─Ťk. Nov─Ť laborato┼Ö roz┼í├ş┼Öuje diagnostiku v oblasti pr┼»tokov├ę cytometrie hematoonkologick├Żch onemocn─Ťn├ş.

 

├Üsek hematologie pracuje v nep┼Öetr┼żit├ęm provozu, ─Źlen─Ťn├ęm na denn├ş provoz - v pracovn├şch dnech od 7:00 do 15:30 hod., kdy jsou prov├íd─Ťna v┼íechna vy┼íet┼Öen├ş, v─Źetn─Ť speci├íln├şch a pohotovostn├ş slu┼żbu ÔÇô o v├şkendech, sv├ítc├şch a v pracovn├şch dnech od 15:30 do 7:00 hod, kdy jsou standardn─Ť prov├íd─Ťna vy┼íet┼Öen├ş statimov├í a vy┼íet┼Öen├ş z vit├íln├ş indikace.

 

Vedouc├ş laborato┼Öe

RNDr. Etela Gemperle

tel.: 26716 2876

 

 

email: etela.gemperle@fnkv.cz 

├Üsekov├Ż laborant

Bc. Ji┼Ö├ş Paiskr

tel.: 26716 2352

email: jiri.paiskr@fnkv.cz

 

 

 

 

 

Laborato┼Ö krevn├şch obraz┼»:

26716 2874

 

Laborato┼Ö koagulac├ş:┬á┬á┬á┬á

26716 2294

 

Laboratoř morfologie:

26716 2884

 

Laborato┼Ö pr┼»tokov├ę cytometrie:

26716 2883

 

 

 

 

Seznam zkratek