kontaktní telefon +420 267 161 111

Vážení a milí blízcí našich pacientů,

na základě epidemiologických doporučení a s ohledem na závažnost případných komplikací z infekce u kardiologických pacientů, ponecháváme preventivní omezení návštěv na Kardiologické klinice s platností od 25.5. 2020 do odvolání.

V sociálně citlivých případech a za respektování účinných bariérových opatření (ochrana úst a nosu), může vedoucí lékař oddělení udělit výjimku.

Režim návštěv povolených vedoucím lékařem:

Návštěva vyplní čestné prohlášení a je jí změřena teplota. Čestné prohlášení vyplníte na místě, případně je možné prohlášení stáhnout ZDE a vyplnit předem.

Návštěva není umožněna při teplotě nad 37°C.
Doporučená doba návštěv je 14:30 - 17:30.
Trvání návštěvy je maximálně 30 minut, ne více než 2 osoby

Kontakty na lůžková oddělení:

Koronární jednotka A +420 267 16 2762, +420 267 16 2899
Koronární jednotka B +420 267 16 3760
Koronární jednotka C +420 267 16 3770,  +420 267 16 2616
Kardiologická stanice D  +420 267 16 2707
Kardiologická stanice E  +420 267 16 2705
Kardiologická stanice C  +420 267 16 2850

Klinika provozuje diagnostickou a léčebnou péči v oborech kardiologie a angiologie dospělých v celém rozsahu těchto oborů na špičkové mezinárodní úrovni: od ambulantní péče přes intenzivní lůžkovou péči až po superspecializované katetrizační intervenční výkony. Klinika velmi úzce spolupracuje s Kardiochirurgickou klinikou FNKV a 3. LF UK. Kardiologická klinika se intenzivně zabývá též výukou studentů medicíny ve vnitřním lékařství a výukou lékařů v kardiologii. Klinika má akreditaci Ministerstva zdravotnictví ČR pro specializační přípravu budoucích kardiologů. Rozsáhlé je zapojení kliniky do kardiologického výzkumu.

Klinika dostává od pacientů velké množství krásných děkovných dopisů, které zdůrazňují vedle vysokých profesionálních kvalit též velmi lidský přístup k pacientům. Z jednoho takového typického dopisu si dovolujeme citovat: „S velikou radostí jsem přijal fakt, že všichni lékaři i sestřičky se chovali velmi vstřícně, hezky, ohleduplně a korektně. Veliký dík a pomyslné „smeknutí“ zaslouží všichni lékaři, se kterými jsem během své hospitalizace setkal. Bylo úžasné vnímat jejich úsilí, korektnost a zaujetí pro medicínu. Vždy mi jasně a trpělivě popsali, co se bude dál dít a velice ochotně zodpovídali mé dotazy. Pobyt na Kardiologické klinice mi doslova pohladil mé utrápené srdíčko! Musím také ocenit, že za celou dobu jsem ani jednou neslyšel jakoukoli hádku či křik personálu. Rušily jen hlasité projevy některých neukázněných pacientů, kterým s neuvěřitelnou trpělivostí a úsilím pomáhaly sestřičky i zdravotní bratři. Je pro též mne zásadní, jak bylo všude čisto a jak výborná byla i strava. Bylo to jako v dobrém hotelu. Věřte, pane profesore, že dovedu ohodnotit zaměstnance maje za sebou dvaadvacetiletou praxi ředitele společnosti. Vím, jak obtížné je „srovnat si“ zaměstnance, aby pracovali spolehlivě a odpovědně. Dovolte, abych Vám závěrem popřál hodně zdraví a abyste vždy kolem sebe měl takové skvělé lidičky.“

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc. FESC. FACC., přednosta kliniky

(držitel Národní ceny ČR za výzkum „Česká hlava“ 2011 a zlaté medaile Evropské kardiologické společnosti 2014, vice-prezident Evropské kardiologické společnosti 2006-8 a prezident České kardiologické společnosti 2011-15)