Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

CT pracoviště

Objednání CT vyšetření na tel. +420 267 16 2405, +420 267 16 2456

Naše pracoviště je vybaveno špičkovými přístroji firmy Siemens: Somatom Drive (dvojzdrojový sytém) a Somatom Definition AS. První z u uvedených přístrojů umožňuje při vyšetření použít současně rentgenové záření vysoké a nízké energie, a tím zpřesnit některá vyšetření. Nabízíme kompletní spektrum CT vyšetření celého těla včetně vyšetření srdce a cév, CT kolonografie (vyšetření tlustého střeva – na našem pracovišti při náplni tlustého střeva kysličníkem uhličitým, což je pacienty výrazně lépe tolerováno než použití běžného vzduchu) a CT enterografie (vyšetření tenkého střeva).  Rovněž provádíme nejrůznější CT navigované diagnostické a léčebné výkony jako jsou blokády bolestivých nervových struktur, ozonoterapie při onemocnění meziobratlových plotének, odběr vzorků nejrůznějších tkání, ošetření nádorových ložisek jater metodou radiofrekvenční ablace a podobně.

CT pracuje s rentgenovým zářením. To je díky pokročilým technologiím v obou našich přístrojích redukováno na minimum nutné pro správnou diagnostiku. Přesto však těhotné a děti vyšetřujeme pouze v nezbytných případech, jako je například akutní úraz nebo další jinak nezjistitelná onemocnění.

Jakékoliv dotazy k vyšetření vám rádi zodpovíme telefonicky na linkách +420 267 16 3455, +420 267 16 3642 nebo na e-mailové adrese: david.girsa@fnkv.cz. K objednávání prosím použijte výhradně dále uvedené telefonní číslo, nikoliv výše zmíněné linky.

Podrobné informace o vyšetření rovněž najdete v sekci „Ke stažení“.

Objednávání:

Na vyšetření se můžete objednat, pokud máte od lékaře žádanku na CT vyšetření.  Váš odesílající lékař také na žádanku uvede okolnosti, na které je třeba při CT vyšetření brát zřetel. Zejména jde o alergie na jódové kontrastní látky, alergické reakce při případných předchozích CT vyšetřeních nebo o zhoršenou funkci ledvin.  Na všechny potřebné údaje budete dotázáni ještě při objednávání a znovu těsně před vlastním vyšetřením.

Objednat se můžete buď osobně v recepci Radiodiagnostické kliniky v pavilonu H v areálu FNKV, nebo telefonicky na čísle +420 267 16 2405.

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV