Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
kontaktní telefon +420 267 161 111

Aktuální informace o odběrech

Milí dárci, 

Zlepšení epidemiologické situace umožnilo částečný návrat k plánované operativě a tím zvýšilo potřebu krve a jejich složek. 

Kdo můžete, reagujte prosím na naše pozvánky a přijďte

Uvítáme i zdravotnické pracovníky, kteří nejsou v nejohroženější covid zóně a jsou již po druhém očkování.

Zůstává v platnosti povinnost ochrany dýchacích cest v prostorách transfuzního oddělení (kromě konzumace  občerstvení před a po odběru) Prosíme  respektujte vždy aktuální opatření vyhlášená vládou platící pro zdravotnická zařízení.

Od loňského roku odebíráme také rekonvalescentní plazmu:

Informace  pro dárce plazmy , kteří prodělali infekci koronavirem: Pokud jste prodělali onemocnění COVID -19 a nyní jste zdrávi, můžete pomoci dalším pacientům tím, že darujete plazmu s protilátkami proti COVID-19. Odběr plazmy je možný nejdříve za 2 týdny po ukončení izolace. 

Prosím, přečtěte si pozorně podmínky dárcovství - i pro tento speciální odběr je musíme přísně dodržovat

Informace pro dárce plné krve  nebo trombocytů:

Kdy můžete přijít:

-  po očkování proti SARS CoV můžete darovat po 4 týdnech.  Doporučujeme nechodit týden před očkováním, abyste nebyli  oslabeni.

- pro dárce kteří  byli potvrzeni  jako SARS-CoV-2 pozitivní a/nebo s příznaky nebo horečkou  platí  nejméně 14 dní po ukončení izolace. V případě těžšího průběhu posoudí  přijetí k odběru  individuálně lékař.

- pro dárce kteří  byli v kontaktu s osobou pozitivně testovanou  na SARS-CoV-2 platí  14 dní po ukončení izolace

- pro dárce kteří byli kontaktování  e-rouškou a jsou bez příznaků platí doporučení MZdr, věnujte pozornost svému zdravotnímu  stavu a  prosíme  nechoďte darovat krev do 14 dnů od informace.  

Pro další informace a dohodu termínu prosím volejte tel. 26716 2645, 267311220, 601306600, nejlépe až po 12. hodině

Stále věnujte, prosím, pozornost aktuálním informacím o blocích po návratu ze zahraničí - viz Darování krve po cestování

 Naše stálé dárce  prosíme, aby chodili podle pozvánek a nové dárce , aby plánovali svůj příchod  k nám podle zkumavek s krví, které signalizují  stav našich zásob. Nechceme aby vaše krev byla znehodnocena,  zatímco   později bychom tuto skupinu naléhavě potřebovali.

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2021 FNKV