04.01.2013 | Zemřel prof. Miroslav Fára

Ve věku nedožitých devadesáti let zemřel v pátek 4. ledna 2013 nestor české plastické chirurgie prof. MUDr. Miroslav Fára, DrSc. Věnoval se zejména problematice rozštěpových vad obličeje a navázal na průkopnickou aktivitu profesora Františka Buriana. Profesor Fára se narodil 29. července 1923 v Pelhřimově. Promoval na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v roce 1949, v roce 1965 získal titul CSc., v roce 1966 habilitoval a získal titul docent, v roce 1970 dostal titul DrSc. a v roce 1977 byl jmenován profesorem. Na kliniku plastické chirurgie Vinohradské nemocnice, nejstarší v tehdejším Československu, nastoupil v roce 1955. Za svou práci získal mnoho ocenění doma i v cizině. Byl držitelem medaile J. E .Purkyně. Stál v čele České lékařské společnosti plastické chirurgie a byl členem mnoha vědeckých orgánů, např. výkonného výboru mezinárodní konfederace plastické chirurgie. Profesor Miroslav Fára se zasloužil o dobré jméno české medicíny v celosvětovém měřítku a nesmazatelně se zapsal do srdcí svých kolegů a pacientů.

Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FNKV

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE

01.12.2016 | VINOHRADSKÁ NEMOCNICE OBSADILA 3. MÍSTO V KATEGORII NEJUSMĚVAVĚJŠÍ FAKULTNÍ NEMOCNICE ROKU 2016