23.09.2013 | Zádušní mše za prof. MUDr. Radanu Königovou

Minulý týden v pátek jsme s hlubokým zármutkem přijali smutnou zprávu o úmrtí paní profesorky MUDr. Radany Königové, CSc. Zádušní mše za zemřelou se bude konat ve středu 2. října 2013 od 15:00 hodin v kostele Nejsvětějšího Salvátora na Křižovnickém náměstí v Praze (u Karlova mostu).

Profesorka Radana Königová byla emeritní přednostkou Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Za významné zásluhy o rozvoj  popáleninové medicíny obdržela mnoho domácích a mezinárodních ocenění. Z těch nejvýznamnějších můžeme jmenovat například Medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy, kterou převzala od prezidenta České republiky v roce 2004, nebo nejvyšší ocenění České lékařské společnosti JEP - Cenu J. E. Purkyně udělenou v letošním roce.

V osobě profesorky Radany Königové se snoubila skvělá lékařka, pedagožka a vědkyně, na kterou s láskou a vděčností vzpomínají její kolegové, studenti a pacienti.

Čest její památce.

MUDr. Marek Zeman, MBA, ředitel FN Královské Vinohrady

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE