Aktuality

31.07.2015 | „OPATŘENÍ, KTERÁ BUDU ZAVÁDĚT, POVEDOU K EKONOMICKÉ STABILIZACI NEMOCNICE,“ ŘÍKÁ MUDR. ANDREA VRBOVSKÁ, MBA

Paní MUDr. Andrea Vrbovská, MBA byla postavena do čela Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). Ministr zdravotnictví pan MUDr. Svatopluk Němeček, MBA provedl tuto změnu ve vedení vinohradské nemocnice v souvislosti s rezignací pana MUDr. Jana Šturmy, CSc. „Opatření, která budu zavádět, povedou k ekonomické stabilizaci nemocnice,“ říká MUDr. Vrbovská, která s pozitivními výsledky v minulých letech řešila obdobnou situaci v Nemocnici Na Bulovce. Veškeré návrhy rozhodnutí, jež bude management vinohradské nemocnice pod jejím vedením přijímat, budou implementovány tak, aby začaly co nejrychleji vytvářet podmínky pro dlouhodobé vyrovnané finanční hospodaření. Nová manažerka bude mít představu o konkrétních krocích až po bližším nastudování problémů nemocnice, nicméně upozorňuje, že „toto období nebude trvat dlouho, a jedním ze systémových opatření bude zvýšení odpovědnosti jednotlivých klinik a dalších pracovišť nejen za úroveň poskytované zdravotní péče, ale také za nemedicínský provoz, včetně nepopulární administrativy vůči zdravotním pojišťovnám.“

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FNKV

Aktuality

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE