Aktuality

21.09.2015 | Nelékařští zdravotničtí pracovníci vinohradské nemocnice školili své budoucí kolegyně a kolegy

Zkušený tým pod vedením náměstkyně pro ošetřovatelskou péči paní PhDr. Libuší Gavlasovou, MBA vyučoval dne 16. 9. 2015 poskytování první pomoci budoucí posluchače bakalářských oborů 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy na jejich vstupním soustředění v Dobronicích.

Studenti a studentky oborů Všeobecná sestra, Fyzioterapie, Dentální hygiena a Veřejné zdravotnictví se školili v poskytování první pomoci figurantům na stanovištích simulujících různé nehody. Vinohradští experti předávali zkušenosti, které nabyli za dobu své bohaté praxe v závažných situacích, jako jsou např. popálené osoby, autonehody, zranění motocyklistů nebo život ohrožující stavy malých dětí. Studenti si pod odborným vedením dále vyzkoušeli kardiopulmonální resuscitaci na modelu, měření krevního tlaku, glykemii pomocí glukometru a orientační vyšetření krevních skupin.

Tato společná akce přispěla nejen ke zvýšení kvality výuky v oblasti poskytování první pomoci, ale i k prohloubení dobrých vztahů mezi Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady a 3. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy.

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FNKV

Aktuality

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE