11.05.2016 | Naše nemocnice poskytuje zdravotní péči již 114 let

Vinohradská nemocnice byla slavnostně otevřena 11. května 1902 a nesla název „Všeobecná veřejná nemocnice okresů Královského Vinohradského a Žižkovského na Královských Vinohradech“. V roce 1903 bylo její pojmenování změněno a oficiální název zněl „Všeobecná veřejná nemocnice císaře a krále Františka Josefa I., okresu Vinohradského a Žižkovského“. O výstavbě nemocnice bylo rozhodnuto v roce 1897, stavební práce byly zahájeny v roce 1899. V den otevření měla 103 lůžka a do provozu byly dány dva interní pavilony, pavilon chirurgický, malý infekční pavilon, administrativní a hospodářské budovy, prosekturu a pavilon pro dezinfekci.

Zřizovací listinu naší nemocnice podepsal císař František Josef I., jehož portrét byl u této příležitosti umístěn v zasedací místnosti pavilonu „L“ (na fotografii).

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE

01.12.2016 | VINOHRADSKÁ NEMOCNICE OBSADILA 3. MÍSTO V KATEGORII NEJUSMĚVAVĚJŠÍ FAKULTNÍ NEMOCNICE ROKU 2016

Unikátní srovnávání českých nemocnic pravidelně organizuje společnost Healthcare Institute. Hodnoceno dle otázky „Jak často se personál nemocnice při komunikaci s vámi usmívá?“... najdete nás na Facebooku