23.09.2015 | Nadační fond Kapka naděje pomáhá Klinice popáleninové medicíny

Ve středu 23. září 2015 převzala ředitelka Fakultní nemocnice Královské Vinohrady paní MUDr. Andrea Vrbovská, MBA od prezidentky Nadačního fondu Kapka naděje paní Venduly Pizingerové věcný dar „videolaryngoskop“. Tento přístroj bude pomáhat dětským pacientům Kliniky popáleninové medicíny vinohradské nemocnice. Nadační fond Kapka naděje zakoupil přístroj v celkové hodnotě 270 600,- Kč, a z toho bylo věnováno 83 486,- Kč z projektu Pekáč buchet, který trval 3 měsíce. Za tu dobu se do tvarování břišního svalstva zapojilo aktivně přes 10 000 lidí z Čech a ze Slovenska a několik slavných osobností. Více o „Pekáči buchet“ na: http://www.pekacbuchet2015.cz/.

Na slavnostním předání v prostorách Kliniky popáleninové medicíny byli dále přítomni autoři projektu Pekáč buchet moderátor České televize pan Petr Srna a PR and Marketing Manager PlayStation pan Jakub Holý, přednosta Kliniky popáleninové medicíny pan MUDr. Robert Zajíček, Ph.D., primář Kliniky anesteziologie a resuscitace pan MUDr. Michael Stern, ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje paní Elen Švarcová, zástupci managementu vinohradské nemocnice a zaměstnanci kliniky.

„V případě těch nejtěžších pacientů s popáleninami v oblasti obličeje a krku je velmi důležité zajistit průchodnost dýchacích cest před vytvořením otoku, který může dítě dusit. Zakoupený videolaryngoskop umožní lépe a přesně zobrazit komplikované anatomické poměry vstupu do dýchacích cest a s jeho použitím u rozsáhle popálených dospělých pacientů máme na klinice výborné zkušenosti. Vložení kanyly do průdušnice a zajištění průchodnosti dýchacích cest je technicky velmi obtížné a jedná se o život zachraňující zákrok,“ řekl pan MUDr. Robert Zajíček, Ph.D.

Informace o Nadační fondu Kapka naděje naleznete na:  http://www.kapkanadeje.cz/.

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady děkuje Nadačnímu fondu Kapka naděje a těší se na další spolupráci.

Mgr. Lukáš Matýsek, tiskový mluvčí FNKV

Na fotografii: prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje paní Vendula Pizingerová

01.03.2017 | Magazín Leonardo - ČRo

Dne 20.2.2017 byl hostem pořadu Magazín Leonardo vysílaném na vlnách Českého rozhlasu prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., FESC., FACC. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE