Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Aktuality

17.09.2014 | Koncert na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby

IV. ročník benefičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby proběhne dne 1. 10. 2014 od 19.30 hodin v Kulturním domě Mlejn (Praha 13, Kovářova 1615/4 www.mlejn.cz).

Skupina Mrakoplaš, která se jmenuje podle nedostudovaného čaroděje ze série velmi oblíbených knížek " Úžasná Zeměplocha" od anglického spisovatele Terryho Pratchetta, připravuje na 1. 10. 2014 už počtvrté speciální akci na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby. Celý výtěžek z tohoto komponovaného večera bude opět věnován AD Centru při Pražském psychiatrickém centru v Praze – Bohnicích, které se dlouhodobě zabývá výzkumem Alzheimerovy nemoci, především vývojem nových kognitivních testů a známek nemoci na zobrazovacích metodách mozku k časné diagnostic Alzheimerovy nemoci.

Mrakoplaš by rád přispěl a podpořil tento boj. Zvlášť, když je touto nemocí postižen i sám duchovní otec kapely, spisovatel Terry Pratchett. Kapela se odlehčenou formou snaží poukázat na Alzheimerovu chorobu, oslovit veřejnost i soukromé subjekty tak, aby byla tato degenerativní nemoc maximálně zviditelněna a aby si všichni uvědomili, že je dobré podpořit výzkum této choroby.

Velmi váženými hosty, kteří potvrdili svou účast jsou Petr Skoumal, Ondřej Konrád a Milan Potoček, kteří si s Mrakoplašem společně zahrají a podpoří tak tuto akci, jejíž výtěžek bude předán přítomnému zástupci AD Centra, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Doc. MUDr. Aleš Bartošovi, PhD (www.pcp.lf3.cuni.cz/adcentrum).

Na podiu, kromě muziky, proběhne i aukce několika raritních a uměleckých děl, které výtvarníci, fotografové a další umělci podílející se na tomto večeru poskytnou zdarma. (např. fotografové Vojtěch Vlk a Petr Maršík ml., grafik Zdeněk Häckl, Petr Skoumal a další). Zároveň v prostorách KD Mlejn proběhne i výstava fotografií s názvem „Hledání zapomenutého“, která tématicky navazuje na celý koncept večera. Výtěžek z této prodejní výstavy a aukce bude přidán k financím ze vstupného a bude poskytnut AD centru.

Protože se Mrakoplaši podařilo i v minulých ročnících oslovit zajímavé hosty (jakými byli např. Ivan Hlas, skupina Traband, Vladimír Merta, Petar Introvič a další) a podařilo se získat již přes 50 000 Kč, očekává, že i letos tato akce diváky zaujme, dorazí ve velkém počtu, užijí si speciální vystoupení všech umělců a na výzkum léčby Alzheimerovy choroby přibydou další, tolik potřebné finance.

Aktuální informace

21.09.2017 | Informace o průzkumu hodnocení pacientů

KVALITA OČIMA PACIENTŮ V období od 18. 9. 2017 do 15. 10. 2017 probíhá na lůžkových odděleních Fakultní nemocnici Královské Vinohrady průzkumné šetření "Kvalita Očima Paci...

12.09.2017 | Dobročinný bazar

Jménem Dobrovolnického programu FNKV Vás srdečně zveme na již tradiční Dobročinný bazar. Akce se uskuteční ve dnech 26. a 27. září 2017 od 9:00 do 16:30 hodin v nemocniční kapli, ... najdete nás na Facebooku
Copyright © 2010 - 2017 FNKV