Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Venerologická poradna

Vedoucí lékař: MUDr. Michaela Vyšatová
Lékaři: MUDr. Lucie Pochopová,  MUDr. Zora Dubská

Ordinační hodiny: 
Ú
terý:    9:00 - 12:00 hod. bez objednání
S
tředa: 10:00 - 12:30 hod. bez objednání
Pátek:   9:00 - 12:00 hod. bez objednání

Ve venerologické poradně naší kliniky jsou vyšetřováni pacienti se sexuálně přenosnými infekcemi např. (syfilis  a kapavkou), ale i s ostatními nevenerickými chorobami kůže a sliznic genitálu. Většinu klientů  této poradny tvoří pacienti s nespecifickými genitálními infekcemi, z nichž nejvyšší podíl připadá na chlamydiové urogenitální infekce. Práce ve venerologické poradně má interdisciplinární povahu – úzce spolupracujeme s odborníky ostatních klinických odborů, zejména gynekology, dále s mikrobiologickou a sérologickou laboratoří mikrobiologického oddělení a od roku 1997 s nově zřízenou laboratoří molekulární biologie Ústavu biochemie a pathobiochemie naší nemocnice.

V této laboratoři jsou pomocí PCR testu diagnostikovány dva nejčastější původci infekčních uretritid – Neisseria gonorrhoeae (NG) a Chlamydia trachomatis (CT), mykoplazmové infekce a další vybrané infekce přenosné pohlavním stykem. Na naší klinice provádíme také vyšetření a odběry na vlastní žádost pacientů – samoplátců, kteří mají obavy  ze získané pohlavně přenosné infekce a jsou bez klinických manifestních příznaků ( za úhradu podle platného Ceníku FNKV).

Navigace

Copyright © 2010 - 2017 FNKV