Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Ultrazvukové pracoviště

Ultrazvukové pracoviště - pavilon H

Neinvazivní ultrazvukové vyšetření se stává první volbou v diagnostickém algoritmu zejména břišních parenchymatózních orgánů např. jater, sleziny, pankreatu, ledvin atd. Nachází uplatnění jak v traumatologii, tak i při neúrazových stavech. Metoda využívá ultrazvukového vlnění s vysokou frekvencí pro anatomické zobrazení tkání a orgánů. Nemá frekvenční omezení, je nebolestivá.

Ordinační hodiny:    
V
šední den:

  • Denní provoz - objednaní pacienti: 7:00 - 14:00 hod. (odpolední STATIM provoz: 14:00 - 21:00 hod.)
  • Ústavní pohotovostní péče: 21:00 - 7:00 hod.

Víkend + svátky:

  • Ústavní pohotovostní péče - 24 hod denně

Ultrazvukové pracoviště při mammografickém pracovišti - pavilon D

Oddělení disponuje nejmodernějším ultrazvukovým přístrojem specializovaným na mammární problematiku. Kromě běžných ultrazvukových vyšetření prsu a uzlin jsou zde prováděna i intervenční vyšetření jako např. core-cut biopsie pod UZ kontrolou.

Mamografický screening znamená preventivní vyšetřování mléčné žlázy u žen,  které doposud nepociťují žádné známky přítomnosti nádorového onemocnění. Diagnostická mamografie a doplňující ultrazvukové vyšetření jsou základní diagnostické metody u žen s příznaky onemocnění prsu.

K intervenčním zákrokům na Mamografickém pracovišti je potřeba mít podepsaný Informovaný souhlas pacientem nebo zákonným zástupcem. Informovaný souhlas obdrží pacient před vyšetřením nebo si ho může stáhnout v sekci 10. Ke stažení pod názvem Informované souhlasy.

Ordinační hodiny:
Všední den:

  • Denní provoz: Pondělí, středa, čtvrtek, pátek: 7:00 - 14:00 hod.
  • Denní provoz: Úterý: 7:00 - 17:00 hod.

Víkend: 

  • Poslední sobota v měsíci: 8:00 - 15:00

Pro internetové objednání slouží adresa: http://objednavky.fnkv.cz

Navigace

Copyright © 2010 - 2017 FNKV