Úvod

Vítejte na stránkách Radioterapeutické a onkologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Naše klinika poskytuje komplexní onkologickou terapii zahrnující všechny léčebné modality mimo chirurgických výkonů. V současnosti pracuje na klinice 15 lékařů, kteří poskytují péči nemocným nejen z Prahy, ale i pacientům z ostatních částí České republiky.

Průměrně je na klinice ročně léčeno 1300 nových pacientů s onkologickým onemocněním. Po ukončení léčby jsou pacienti na naší klinice dlouhodobě sledováni a je jim v případě znovuobjevení se nádorového onemocnění poskytována další navazující léčba. Celkový počet provedených ošetření nemocných převyšuje 30 000 za rok.

Radioterapeutická a onkologická klinika je součástí Centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé.

Zaměřuje se především na léčbu gynekologických nádorů, nádorů prostaty, prsu, nádorů zažívací traktu, zejména tlustého střeva, konečníku a anu, kožních nádorů, nádorů v oblasti krku aj..

Každý pacient naší kliniky má svého ošetřujícího lékaře, který ho k léčbě přijímá, léčbu plánuje a provádí a pacienta kontroluje během této léčby i po jejím skončení. Většinu pacientů doživotně dispenzarizujeme.

Doc. MUDr. Martina Kubecová, Ph.D.