Věda a výuka

V rámci pregraduální výuky slouží Radiodiagnostická klinika jako výuková základna 3. Lékařské fakulty  Univerzity Karlovy. V rámci nového curicula plní  pedagogičtí pracovníci kliniky  poměrně rozsáhlé úkoly v pregraduální výuce radiologie jak magisterského tak bakalářského programu studia.

V postgraduální výchově se  v předatestačních kurzech a v krátkých stážích  CT a MR diagnostiky  se účastní na naší klinice externí lékaři.

Lékaři Radiodiagnostické kliniky se aktivně účastní řady odborných domácích i zahraničních akcí, kde prezentují odborná přehledová i vědecká sdělení. Přehled odborných publikací lékařů Radiodiagnostické kliniky v časopisech s IF naleznete ZDE (PDF 39 kB).

Na Radiodiagnostické klinice FNKV probíhá rovněž postgraduální studium v oboru Neurověd a Zobrazovacích metod v biomedicíně. Klinika nabízí možnost nejen prezenčního postgraduálního studia, ale rovněž možnost kombinovaného studia.

V knihovně  kliniky jsou, kromě základních příruček a atlasů jednotlivých zobrazovacích modalit,  k dispozici průběžně tyto časopisy: Česká radiologie, Praktická radiologie, European Radiology, American Journal of Roentgenology a francouzský Journal de Radiologie.