Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Pro dárce

Naše odběrové hodiny:  

Pondělí, Úterý, Středa, Čtvrtek 7:00 - 12:00 hodin 
Pátek 7:00 - 11:00 hodin 

Aktuální informace: 

 Po návratu ze zahraničí se podívejte do rubriky Darování krve po cestování - aktualizováno k 11.9.2017

 Informace pro dárce o odběrech

Vážení dárci krve,

tím, že darujete krev na našem transfuzním oddělení, poskytujete nenahraditelnou pomoc pacientům, kteří Vaši krev potřebují k záchraně života nebo zdraví.

Aby Vaše krev byla opravdu účelně využita i v podmínkách současného zdravotnictví, je nutno přikročit k určitým regulačním krokům. Proto budete dostávat pozvánky, nejčastěji e-mailem nebo formou SMS, vždy na určitý termín. Pokud se vám tento termín nebude hodit, nebo budete chtít přijít sami v jiném období, můžete se k odběru krve objednat telefonicky.  (Kartotéka dárců: +420 267 16 2645)

 Pokud přijdete sami bez pozvání, může se stát, že odběr krve nebude proveden, protože momentálně budeme mít v krevním skladu dostatek krve Vaší krevní skupiny. Věříme, že tyto naše nutné regulační kroky přijmete s pochopením.

Prosím sledujte stav našich krevních zásob podle zkumavek na této stránce.

Pokud zkumavka s vaší krevní skupinou je plná, odložte návštěvu u nás na později. Dodržujte prosím termíny pozvánek - stav krevních zásob se velmi rychle mění  Pozvánku považujte za platnou +/- 5 dní.

Nezapomínejte na nás prosím, ani když z nějakých důvodů nemůžete krev darovat - plazma z vašeho předchozího odběru může být uvolněna pro pacienty až po karanténě – to znamená, že potřebujeme znovu potvrdit všechna vaše vyšetření po půl roce. Přijďte tedy alespoň na vzorek, z kterého bychom mohli vyšetření zopakovat.

 

Navigace

Copyright © 2010 - 2017 FNKV