Poradna pro akné a obličej. dermatózy

Vedoucí lékař: MUDr. Stephanie A. Ihrisky

Ordinační hodiny:
átek: 12:00 - 14:30 hod. - jen po objednání!

V této poradně jsou vyšetřováni a léčeni pacienti převážně s poruchami funkce mazových žláz, zvláště všech forem trudovitosti (akné), mazotokem (seboreou – mastnou pletí), seboroickou dermatitidou, projevující se na kůži s nahromaděním mazových žláz výskytem zánětlivých ložisek s mastnými šupinami, ve kštici dispozicí k tvorbě lupů, dále s rosaceou (růžovkou).

V rámci terapie akné v poradně provádíme kromě ordinace místní i celkové terapie pacientům také chemický peeling problematické pleti pomocí koncentrované kyseliny glykolové, dále UVB terapii s vlnovou délkou 311 nm a fotodynamickou terapii červeným světlem. Na činnost poradny navazují i korektivní výkony na operačním sálku kliniky – diatermokoagulace teleangiektázií u pacientů s růžovkou, zbrušování rinofymatu (zbytnění a zčervenání nosu, které se často vyskytuje jako součást růžovky), terapie keloidních jizev intralezionální aplikací kortikoidů apod. K dalším onemocněním, se kterými pacienti často přicházejí do této poradny, patří projevy kontaktních iritačních a alergických dermatitid, dráždivých vyrážek v okolí úst (periorální dermatitida) – nejvíce po užití nevhodných kosmetických preparátů, fluorovaných zubních past, ale i místně užitých léků.