Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím souborů cookie od nás a třetích stran zejména za účelem analýzy návštěvnosti. Více informací zde. zavřít
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

Zajímavé odkazy

Program podpory zdraví

Neodmyslitelnou součástí kvality a bezpečí jsou programy podporující zdraví pacientů, zaměstnanců a jejich blízkých. Programy podporující zdraví ve FNKV reagují především na celosvětový nárůst nádorových onemocnění a zaměřují se tak na jejich prevenci.

Oblasti prevence

Prevence maligního melanomu

Zaměstnancům i jejich blízkým se díky spolupráci s Dermatovenerologickou klinikou nabízí odborné vyšetření pigmentových névů v souvislosti s prevencí maligního melanomu.

Vyšetření pigmentových projevů (PDF; 58 kB)

Prevence karcinomu prsu

Druhým preventivním programem je Mamologická poradna. Ta nabízí zaměstnancům i jejich rodinným příslušníkům screeningové a diagnostické vyšetření prsu s využitím moderního mamografického RTG přístroje a ultrazvukového přístroje.

Mamograf (PDF; 155 kB)

Prevence karcinomu plic a kardiovaskulárních chorob

V roce 2016 se FNKV zapojila do projektu „Evropská síť nekuřáckých nemocnic". Součástí tohoto projektu je spolupráce s Klinikou pracovního a cestovního lékařství, která zahájila činnost „Centra závislosti na tabáku".

Centrum pro závislé na tabáku (PDF; 246 kB)

Komplexní preventivní programy

Kromě výše zmíněných preventivních programů zahájila nemocnice spolupráci s Městskou částí Praha 10, čímž vznikl společný projekt s názvem Desatero zdraví. Jedná se o preventivní program s cílem oslovit širokou veřejnost. Cílem tohoto programu je zkvalitnit informovanost veřejnosti o zásadách zdravého životního stylu, prevenci úrazů a nemocí, stejně tak prohloubení základních znalostí přednemocniční neodkladné péče.

Aktuality

  • Světový den bez tabáku - podrobnosti - ZDE (PDF; 76 kB)
  • Mezinárodní den vodících psů ve FNKV´- podrobnosti - ZDE (PDF; 151 kB)
  • Úřad MČ Praha 10 se připojil ke kampani v rámci Světového dne hygieny rukou - podrobnosti - ZDE (PDF; 77 kB)
  • Světový den zdraví ve FNKV - podrobnosti - ZDE (PDF; 50 kB)
  • Světový den ústního zdraví ve FNKV - podrobnosti - ZDE (PDF; 69 kB)

 

Aktuální informace

20.06.2017 | Nové kontaktní místo pro seniory

14. června 2017 jsme pokřtili nové kontaktní místo pro seniory ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. V kontaktním místě organizace Krása pomoci nabízí poradenství seniorů...

29.05.2017 | III. Jarní konference

III. Jarní konference Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze I letos proběhla na půdě 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v ... najdete nás na Facebooku
Copyright © 2010 - 2017 FNKV