Vážená paní/vážený pane,

vítáme Vás na internetových stránkách Oddělení alergologie a klinické imunologie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jsme rádi, že jste projevili zájem o informace právě o našem pracovišti.

Náplní činnosti Oddělení alergologie a klinické imunologie (OAKI) je diagnostika a terapie alergických a jiných vybraných imunopatologických chorob, se zaměřením na
onemocnění se závažnějším průběhem, obtížnou diagnostikou a léčbou. Pracovníci OAKI působí též v laboratoři klinické imunologie, která je součástí Ústavu laboratorní diagnostiky. Pracoviště slouží jako výukové centrum pro studenty 3. LF UK, postgraduální výuku lékařů v odborné přípravě a postgraduální vzdělávání nelékařských zdravotnických pracovníků.

Doc. MUDr. Petr Kučera, Ph. D.