B-03 Zam─Ť┼Öen├ş laborato┼Öe, stav akreditace

Laboratorn├ş p┼Ö├şru─Źka/LP vydan├í - kapitoly - txt.+hlav.

─Ź├şslo dokumentu

: ULD_LP 06

verze dokumentu

: 04

plat├ş od

: 16.10.2015

├Üstav laboratorn├ş diagnostiky, Fakultn├ş nemocnice Kr├ílovsk├ę Vinohrady, ┼árob├írova 1150/50, Praha 10, PS─î 100 34

B-03 Zam─Ť┼Öen├ş laborato┼Öe

 

├Üstav laboratorn├ş diagnostiky (├ÜLD) je sou─Ź├íst├ş spole─Źn├Żch vy┼íet┼Öovac├şch a l├ę─Źebn├Żch slo┼żek FNKV a UK 3.LF Praha. 

 

Jednotliv├ę ├║seky zaji┼í┼ąuj├ş:

 

Centr├íln├ş p┼Ö├şjem laborato┼Ö├ş

p┼Ö├şjem ┼ż├ídanek a vzork┼» pro ├║sek biochemie, hematologie, imunologie, mikrobiologie a antibiotick├ę st┼Öedisko. Zaji┼í┼ąuje svoz biologick├ęho materi├ílu z klinick├Żch pracovi┼í┼ą FNKV.

Je tak├ę sb─Ťrn├Żm m├şstem pro biologick├Ż materi├íl na vy┼íet┼Öen├ş, kter├í ├ÜLD neprov├íd├ş.

 

 

Úsek biochemie

z├íkladn├ş, speci├íln├ş a vysoce specializovan├í biochemick├í vy┼íet┼Öen├ş biologick├ęho materi├ílu hum├ínn├şho p┼»vodu pro v┼íechny kliniky a odd─Ťlen├ş FNKV v─Źetn─Ť jej├ş ambulantn├ş slo┼żky a po dohod─Ť i pro jin├í zdravotnick├í za┼Ö├şzen├ş v rozsahu ur─Źen├ęm seznamem metod, kter├Ż je sou─Ź├ísti t├ęto Laboratorn├ş p┼Ö├şru─Źky.

Poskytuje konzulta─Źn├ş slu┼żby v oboru klinick├ę biochemie.

 

 

Úsek hematologie

z├íkladn├ş a specializovan├í vy┼íet┼Öen├ş biologick├Żch materi├íl┼» hum├ínn├şho p┼»vodu v odbornosti laboratorn├ş hematologie. Poskytuje t├ę┼ż konzulta─Źn├ş slu┼żby v t├ęto oblasti.

 

 

Úsek imunologie

z├íkladn├ş a specializovan├í vy┼íet┼Öen├ş biologick├Żch materi├íl┼» hum├ínn├şho p┼»vodu v odbornostech alergologie a klinick├í imunologie. Poskytuje konzulta─Źn├ş slu┼żby p┼Öedev┼í├şm v oblasti klinick├ę imunologie.

 

 

Úsek mikrobiologie

bakteriologick├ę, mykologick├ę, parazitologick├ę (virologick├ę a s├ęrologick├ę) vy┼íet┼Öen├ş biologick├Żch materi├íl┼» hum├ínn├şho p┼»vodu. Jeho sou─Ź├íst├ş je antibiotick├ę st┼Öedisko FNKV.

. Jedn├í se o z├íkladn├ş a specializovan├í mikrobiologick├í vy┼íet┼Öen├ş a o konzulta─Źn├ş slu┼żby.

 

├Üsek laboratorn├ş genetiky

specializovan├í cytologick├í a molekul├írn─Ť- biologick├í┬á vy┼íet┼Öen├ş biologick├Żch materi├íl┼» a konzulta─Źn├ş slu┼żby pro odborn├ę pracovn├şky (l├ęka┼Öe) v oblasti onkologie.

 

├Ürove┼ł a stav akreditace pracovi┼ít─Ť

├Üstav laboratorn├ş diagnostiky je evidov├ín v Registru klinick├Żch laborato┼Ö├ş

├Üstav laboratorn├ş diagnostiky v roce 2015 ├║sp─Ť┼ín─Ť absolvoval Dozorov├Ż audit A a je nad├íle dr┼żitelem Osv─Ťd─Źen├ş o spln─Ťn├ş podm├şnek Auditu II NASKL pro tyto odbornosti: biochemie, hematologie, mikrobiologie a imunologie. ├Üstav je v p┼Ö├şprav─Ť na akreditaci ─îesk├Żm institutem pro akreditaci (─îIA).