O klinice

Klinika nukleární medicíny používá neinvazivní vyšetřovací a léčebné metody pro široké spektrum pacientů, na klinice vyšetřujeme také dětské pacienty včetně kojenců a batolat. Poskytuje své služby především pracovištím Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, ale také ostatním pražským nemocnicím a odborným lékařům z Prahy i z celé České republiky. Je umístěna v pavilonu H ve druhém patře, tvoří uzavřený celek. Vyšetřovny pacientů tvoří kontrolované pásmo, kam je omezený vstup.

Pacienti přicházející na vyšetření nebo léčbu musí mít řádně vyplněnou žádanku od svého ošetřujícího lékaře. Mohou se objednat telefonicky nebo osobně. Objednací doby na vyšetření jsou zpravidla kratší než jeden týden, v případě potřeby je možný i kratší termín. Při objednávání se vždy snažíme v maximální míře vyhovět potřebám indikujícího lékaře i pacienta. Z tohoto důvodu pracuje klinika část týdne ve dvousměnném provozu, o víkendech a svátcích pouze v ranní směně, kdy poskytuje převážně akutní vyšetření. Vzhledem k charakteru vyšetřovacích metod je doba vyšetření poměrně dlouhá, od několika desítek minut až po několik hodin nebo dnů, kdy pacient po podání vyšetřovací látky dochází na opakované snímkování. Vyšetřovací metody jsou nebolestivé, většinou spočívají v podání nitrožilní injekce a následném snímkování. Nepoužíváme žádné kontrastní látky. Další informace o prováděných vyšetřeních najdete v sekci - Ke stažení.

Klinika také poskytuje vybrané léčebné metody ambulantním pacientům. Jedná se pouze o nitrožilní podání léčebné látky s následným jedno až dvouhodinovým setrváním v čekárně kliniky.