Věda a výuka

Projekt prevence diabetu I. typu u novorozenců s genetickým rizikem
(Trial to Reduce IDDM in the Genetically at Risk)

http://www.trigr.org, http://www.trigr.cz

Adresa pražského centra studie TRIGR a zároveň národního koordinačního centra pro ČR:

Klinika dětí a dorostu
Nemocnice Královské Vinohrady
Šrobárova 50, Praha 10 100 34

Hned za vrátnicí (1), (13) po levé straně uvidíte žlutou budovu s názvem Dětský pavilon, na orientační mapce areálu nemocnice je označena jako budova M.
Vstoupíte dovnitř a projdete přízemím až úplně dozadu do ambulancí, kde zaťukáte na dveře P52 s nápisem „Edukační sestra, Diabetologie“ a budete uvítání jednou z našich usměvavých sestřiček.

Telefony zůstávají stejné - (jsou jen pro účastníky studie TRIGR):
Telefon nonstop hotline 24/7 (pro urgentní lékařské i dietní konzultace, hlášení hospitalizací) +420 601 376 074
Telefon nonstop sestry (pro objednávání kontrol, přeobjednávání, navigaci do ambulance) +420 601 376 075

Poděkování také patří nakladatelství MF Dnes od kterého dostávají naši dětští pacienti časopisy.

S kým se u nás na Vinohradech potkáte:
Lékaři:

• MUDr. Jan Vosáhlo,
  • MUDr. Eva Al Taji,
  • MUDr. Martina Romanová

Sestry:

• Hana Kothánková,
  • Vlaďka Krákorová,
  • Helena Francová

Pokud budete mít jakékoliv otázky a podněty, neváhejte nás kontaktovat na některém z výše uvedených telefonních čísel.

Laboratoř novorozeneckého screeningu byla a je zapojena do různých vědeckých projektů s cílem zkvalitnění a zefektivnění systému novorozeneckého screeningu v ČR. Aktuálními problémy, kterými se z této oblasti zabývá je hledání druhostupňových markerů pro snížení falešné pozitivitu screeningu kongenitální adrenální hyperplazie a zefektivnění screeningu cystické fibrózy pomocí měření proteinu asociovaného s pankreatitidou (tzv. PAP). Ze zcela nových potenciálních novorozeneckých screeningů, které zatím u nás nejsou prováděny se laboratoř účastnila projektu metody pro záchyt syndromu těžké kombinované imunodeficicience (tzv. SCID)