Úvod

Klinika provozuje diagnostickou a léčebnou péči v oborech kardiologie a angiologie dospělých v celém rozsahu těchto oborů na špičkové mezinárodní úrovni: od ambulantní péče přes intenzivní lůžkovou péči až po superspecializované katetrizační intervenční výkony. Klinika velmi úzce spolupracuje s Kardiochirurgickou klinikou FNKV a 3. LF UK. Kardiologická klinika se intenzivně zabývá též výukou studentů medicíny ve vnitřním lékařství a výukou lékařů v kardiologii. Klinika má akreditaci Ministerstva zdravotnictví ČR pro specializační přípravu budoucích kardiologů. Rozsáhlé je zapojení kliniky do kardiologického výzkumu.

Přednosta kliniky Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc. FESC. FACC. byl vyznamenán Národní cenou vlády Česká hlava 2011. Česká hlava představuje ocenění mimořádných celoživotních výsledků v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Prof. Widimský byl zvolen předsedou České kardiologické společnosti pro období 2011 - 2014.

Prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc. FESC. FACC.