Věda a výuka

Na klinice probíhá výuka 2. - 6.ročníku studia mediciny ( kurzy a moduly Nemocný člověk, Klinická propedeutika, Základní klinické problémy, Vnitřní lékařství ), výuka vnitřního lékařství pro bakalářské obory a praktická výuka zdravotních sester. Klinika pořádala v posledních deseti letech velké množství postgraduálních akcí zaměřených na diabetologii, kardiologii, metabolismus, klinickou výživu i gastroenterologii. Množství postgraduálních stážistů dosáhlo na klinice mnoha desítek. Klinika se podílí i na organizaci postgraduálního tzv. velkého semináře interních oborů, který se koná pravidelně každý druhý čtvrtek ráno.

V poslední době se klinika podílela na časné popromoční přípravě mnoha desítek mladých lékařů, včetně studentů kombinované formy doktorského studia v biomedicíně.