O klinice

Pavilon NI. interní klinika je odborně zaměřena na oblast obecného vnitřního lékařství, nefrologii, hepatologii a revmatologii. Kromě péče o hospitalizované nemocné má klinika významnou složku ambulantní, v odborných poradnách kliniky se léčí nemocní zejména s chorobami ledvin, jater a chorobami revmatickými.

I. interní klinika má dvě standardní lůžková oddělení, jednotku intenzívní nefrologické péče včetně nemocniční hemodialýzy, pracoviště peritoneální dialýzy a řadu specializovaných odborných ambulancí. I. interní klinika je umístěna převážně v pavilonu N, její pracoviště se nacházejí na několika podlažích budovy. Kromě toho ke klinice patří také centrální příjem interních klinik FNKV a lékařská služba první pomoci, obě umístěné v přízemí pavilonu S.

Historie I. interní kliniky k nahlédnutí ZDE (PDF; 38 kB)